Veebruar algas Kurtna järvede vahel

01.02.2009

Kolm kuud ettevalmistust hooajaks 2009 on selja taga. Olen "vöö vahele" kogutud treeningutega rahul. Jätkan ka veebruaris, märtsis ja aprillis enam-vähem sarnase ettevalmituse skeemi järgi ja rõhk on rahulikel harjutuskordadel. Siiani tehtud intensiivsed trennid on samuti olnud piisava kvaliteediga. Neid tuleb järgneva kolme kuu jooksul järjest sagedamalt kavva. Sellega loodan, et olen mai kuuks jõudnud seisu, kust väga heasse vormi jõudmine pole enam keeruline.

Täna jooksin heade sõprade seltsis, koos Andrease ja Marekiga, pisut üle nelja tunni Kurtna järvestikus. Seal peeti 5. Winter Xdream. EMHI andmetel oli stardi hetkel, kl 10 hommikul, Jõhvis õhutemperatuur -17 ja -18 kraadi vahel. Päris krõbe. Õnneks polnud joostes häda midagi. Kõigi 44 järve külastamine võttis meil aega umbes 4 tundi ja 8 minutit. Lund polnud maastikul nii palju, et päris sumpamiseks oleks läinud, kuid mõistagi pole ka 10-20 cm lumes jooksmine kõige lihtsam.

Kandsin kiiresti raja OCADis ka vanale o-kaardile ja sain meie teevaliku linnulenuliseks pikkuseks 35,44 km. GPS mõõtis meie jooksutee pikkuseks 39,79 km. Korralik tööpäev. Saime teise koha, võibolla umbes 3-minutise kaotusega. Alustasime rahulikult, jooksime kiiresti kolmanda tunni ja viimasel veerandil tempo omakorda langes. Kõige enam just viimase veerandtunni jooksul, sest "Mareki teel olnud elevant hakkas jalgu järjest kõvemini vastu maad suruma." Raskeks läks. Aga Marek teab kindlasti väga hästi, et tema tavapärase päeva puhul võinuksime lõpus hoida palju kõrgemat tempot. Oluline oli siiski eelkõige tore treeningpäev looduses, mitte see, et lõpus nooremad meist mööda läksid. Vanale kaardile märkisin ka võitjate raja (rohelise joonega on tehtud erinevused meie variandist, pikkus 34,90 km ehk 540 m vähem kui meil). See on see, mida võin metsas nähtu põhjal aimata. Ega ma täpselt ei tea, kuidas nad jooksid. Allpool on kaart meie jooksuteega.

Lisaks sellele, et tänane päev andis talve siiani pikima jooksuotsa, sain sel nädalal kirja ka talve pikima suusatrenni. Tegin kolmapäeval Käärikul viis ringi Kekkost klassikas, mis GPSi andmetel andis kokku u 71km (nii palju siis erinevatel andmetel 15 km või 14,5 km pikkusest ringist, pigem 14,1 või 14,2 km) Hea nädal. Jätkame võistlust!

Kaart

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee