Huippuliiga etapp Siuntios

25.05.2009

Möödunud neljapäeval jooksin Huippuliiga teisel etapil Soomes (Siuntio). Kavas oli lühirada. Tegin tehniliselt jooksu, millega jäin väga rahule, aga natuke ebameeldiva üllatusena olin 20. Kaotasin Tero Föhrile 2 minuti ja 25 sekundiga. Tegu oli ühtlasi ka soomlaste katsevõistlusega Põhjmamaade MV-le, nii et kogu nende paremik oli kohal. 33 sekundit parem aeg andnuks 9. koha.

Miks jaksu ei olnud ja jalad oli pehmed? Raske öelda. Võimalik, et laagri ja Eesti MV järel oli veel väsimus kehas. Mul on kindlasti aga hea meel selle üle, et pärast Ungarit ja Lätit sain uue kohanemisülesandega hästi hakkama. O-rütm oli hea. Ja Põhjamaade MV-d silmas pidades oli see kõige olulisem. Vorm peaks nüüd ka õiges suunas liikuma hakkama.

Pulss

Huvitav oli see võistlus veel selle poolest, et mul oli keskmine pulss 171. Sama, mis mõned päevad varem Eesti MV-l Riias ning ühe löögi võrra kõrgem kui Viljandi järvejooksul 1. mail. Kõik kolm on sarnase pikkusega distantsid. Mai alguses oli mul koormustestil laktaadi alusel määratud hinnanguliseks anaeroobse läve pulsiks 167. Kuigi neid näite ei saa nii must-valgelt vaadelda, on selge see, kahel viimasel o-võistlusel ma viilinud pole. Tore on veel see, et ka tehniliselt raskel rajal (Huippuliiga) suutsin hoida kõrget intensiivsust.

Graafikud:

1. mai - 80. Suurjooks ümber Viljandi järve, pulss
16. mai - Eesti MV lühirada, pulss
21. mai - Huippuliiga teine etapp, pulss

Tulemused

Kaart

Pulsifail

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee