Ronin, ronin

07.04.2011

Möödunud nädalavahetusel sain jala valgeks ka Skandinaavias. Olime kolm päeva 15pealise seltskonnaga Deltast Mjölbys (Rootsi) lühikesel treeningkogunemisel. Lund oli vähe, aga päris mööda sellest ei saanud ka.

Laupäeva õhtul pandi mind proovile anekdootlikus situatsioonis - mida suudavad koos korda saata Hiina lamp, Venemaa kompass ja Eesti mees? Kes keda? Rootsi kaart ka kätte ja tuld! Mees jäi enam-vähem rahule. Pole just sage öö-o harrastaja ka. Kunagi noorteklassis ehitasin rattalambist, nelinurksest patareist, püksirihmast, teibist jm käepärasest ise pealambi, aga see sunnik kippus otsad andma. 10st korrast 8 kustus enne finišit. Tegelikult keeldus ta paar korda süttimast juba enne starti. Milline ebaõnn. Nüüdsest on mul siis esimene enda päris pealamp, asiaatide toode. Näitab kitsalt, aga kaugele.

Esmaspäeval saabusin Rootsist ja algas eelmises kirjutises mainitud mäestiku-tsükkel. Täna, neljapäeval, oli neljas kord hõredas õhus viibida ja kavas oli 1:20 6'/2' 84%. See tähendab, et mäestikutreening kestis tund ja kakskümmend minutit režiimil 6 minutit kõrgel, 2 all. 84% näitab vere hapnikusisaldust normaalseisundist. Seda näitu üritatakse saavutada. Et näitaja nii madalale langeks, pidi täna sissehingatav õhk sisaldama 11-12% hapnikku (merepinnal muidu 21%).

Ronin vaikselt mäest üles. Praegu on kõik kenasti. Nädalavahetusel jooksen kaks võistlust Lätis. Võiks ju nimetada seda ka hooaja alguseks, kuid eelkõige ootan lihtsalt head võimalust joosta metsas: Kurzemes Pavasaris.

Kaks kaarti ka Rootsist. Laupäev, 2. aprill, päevane lühirada:

Kaart

Laupäev, 2. aprill, öine:

Kaart

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee