Laager Šveitsis, 9. korda MM-ile

12.08.2009

Pühapäeval Ungaris lühiraja eeljooksuga algavad maailmameistrivõistlused on mulle üheksandaks MMiks. Pärast suuri terviseprobleeme märtsis olen saanud segamatult treenida ja võistelda, kui kohatist väsimust tavapäraseks pidada.

Vorm on lasknud end kaua oodata. Juunis oli rida tugeva konkurentsiga starte, millest õnnestus vaid üks (sisuliselt MK-etapi tugevusega Põhjamaade MV tavarada, 8. koht). Juulis joostud 5-päevajooks Soomes läks juba stabiilsemalt - tegin viis head jooksu.

Peale seda olengi teinud vaid ühe treeningvõistluse, see oli läinud reedel Koprakarika 1. päeval (tulemused). Olin veel selgelt mäestikulaagri järel väsinud, kuna start oli juba teisel päeval pärast mägedest tulemist.

Laager Davosis

Kahenädalane laager Šveitsis läks plaanitult. Tegin ära treeningud,mis tahtisn teha. Iseküsimus on see, kui hästi nad õnnestusid ja mis hinnaga mõned trennid tehtud said. Vastuse annab MM. Kui FIN5-l oli füüsiline seis hea, siis Davosis (1500-1600 m kõrgusel) mu sammudes lennukus puudus. Veelgi ebdameeldivamalt tundsin end treeningutel, mis tegime kõrgemal kui 2500 m. Laagrist võiks pikalt kirjutada, aga eelistan praegu kasutada aega muuks. Mõned faktid meie "ela kõrgel, treeni madalal" laagrist:

Elamine: Jakobshorn (2590m)
Treeningud: Davos (1500-1600 m), Klosters (1200 m) ning erinevad paigad ja korrad 1200 ja 2700 m vahel
O-trennid: Davos, Ils Aults, Bonaduz ja Trin (viimased kolm 700 m)

Olge terved, otsigem lennutunnet!Koprakarikas

Kaart

O-trenn Davosis

Kaart

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee