Eesti MV: 2 hõbedat

19.05.2010

Ma ei olnud nädalavahetusel väärt rohkemat kui kaks värvilise paelaga hõberaha. Ma püüdsin end mitte väga odavalt müüa, aga parimat hinda välja võidelda ei õnnestunud. Teine koht Eesti MV lühirajal ja teine koht EKJ SK-ga ka teatejooksus. Hakkasin eile kirjutama endale lühikest kokkuvõtet nädalavahetuse jooksudest, aga lühikesest plusside ja miinuste ülestäheldusest sai kiiresti 3 lehekülge tihedat teksti. Ei hakka kogu eepost siia üles riputama.

Lühirada - ei põrka

Ma ei valmistunud eraldi eestikateks ja tegin kaks trenni päevas (osa kergemalt kui tavaliselt) kuni võistluseelse päevani, kuid arvasin siiski, et ka sellises seisus olen hea tehnilise jooksuga võimeline võitma. Üllatusena oli rada kordades kiirem ja lihtsam, kui ma ootasin. Pikad teerajaotsad, 300 m vastujooks, 500 m kruusateel ning lõpus 12 minutit kaardilugemist hea nähtavusega metsas. Ümberringi on fantastiline Kantsi maastik ja me kangutame 3 min/km kruusateel, kuigi võiksime murda võsa 7 min/km! Selle idee sisu jäi mulle arusaamatuks.

Ma ei olnud valmis selliseks rajaks. Särtsu polnud. Samas olin raja teises osas pisidetailides lohakas ja ei püsinud piisavalt hästi joonel, kuigi mul oli teiste ees edu (tõsi, väga habras edu) ja selge võimalus võistlus enda kasuks pöörata. Suuremad ärakaldumised tulid 9. ja eelviimase punktiga. Viimane KP on vist raja raskeim... Reljeef oli üheselt mõistetev, punktid paistsid kaugele ning vigu tehti väga vähe. Tulemuseks tihedam protokoll, põnevam võistlus. Õige ta on - kui tundub lihtne, peab olema valmis ise kiiremini jooksma! Mul laupäeval kütet polnud.

Tulemused

Kaart

Teatejooks

Avaetapilt tulin esimesena, aga panin optimaalse sooritusega võrreldes hakkama vähemalt 2 minutit, mida kõike ei saa siiski vigadeks lugeda. Kolmandal etapil tahtsin vägisi üksi jääda ja tegin kahtlase väärtusega lõikeid, mis lõikasid näppu, aga mitte aega, +30 sekundit. Neljandas punktis lagunes meie viiene juhtgrupp. Kuigi kuuendal ja kaheksandal etapil jätsin veel kokku minuti maha (ebaühtlane läbitavus), siis keegi jälitajatest seda ära kasutada ka ei tahtnud ja saime põrkava Kristjaniga rahus jätkata.

Mis oli puudu Timol, oli üle Lauril ja teises vahetuses sai OK Võru taas EKJ SK kätte (Marek aitas kaasa ka - vaata tema viga 4. punktiga üleval pildil, kõrval minu GPS samalt etapilt). Viimases vahetuses läks Sander sinna tundmatusse, mille eest mina täisnurgas tee peale põgenesin (etapp 8) ja Markusel õnnestus ringijooksuga Sanderil eest saada. Nii jäigi.

NÜÜD: Balti MV, Selgise, tavarada, Rock'n'roll!

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee