Tutvus MMmaastikega ja 25manna

12.10.2010

Olin umbes nädala Prantsusmaal, et teha tutvust järgmise aasta MMi maastikega ning jooksin möödunud nädalavahetusel hooaja viimase võistluse, 25manna teatejooksu Rootsis. Minu vahetus läks kenasti, aga Delta tühistati taas.

MM 2011

Reis Prantsusmaale oli vägev ja väga õpetlik. Kuigi järgmise aasta MMi võistlusmaastikest pole just palju infot, nt häid varasemaid o-kaarte, siis läheduses asuvad treeningmaastikud räägivad selgelt seda keelt, et tuleb väga huvitav MM. Norrakatel, kel on võimsaid o-maastikke nii et mustab, oli tänavusel MMil suurepärane võimalus panna võistlejad Trondheimi kandis tõeliselt proovile, aga nad otsustasid publiku kasuks. Hea areen ning võistluste publikusõbralikkus tähendas Norra võimalusi arvestades päris viletsat maastikku. Tundub, et mida lähemale publikule, seda kaugemale orienteerumine oma tuumast liigub. Loodetavasti õnnestub prantslastel publiku ja sportlaste huvide sobitamine paremini (ma ei saa muidugi olla kindel, et kõik sportlased soovivad võimalikult rasket o-väljakutset).

Laagri esimeses osas jooksin kahel väiksemal võistlusel. Mul oli selgelt vaimselt liiga vähe energiat (hooaja lõpp), et keskenduda tõsiselt kogu võistluse. Samas peeti ka MKetapp, mida jälgisin kõrvalt. Enamuse võistlejate arvamus oli, et 15tuhandene kaart on sellisel maastikul väga halb lahendus. Olen igal juhul sama meelt. MKmaastikus endas polnud midagi väga erilist. Seda kindlasti võrreldes nt samas kandis olevate MMi trennimaastikega, aga ka paljude Kesk-Euroopa maastikega üldse. Palju teeradu, suured nõvad. Kribuks joonistatud kaart tegi aga võistlemise kunstlikult keerukamaks. Nt suvel Sloveenias käies kohtasin tehniliselt palju raskemaid kaarte, kuid seal kasutati 7,5- ja 10tuhandesi kaarte, mis võimaldasid normaalset võistlemist. Prantsusmaa võistlus: Tavaraja kaart koos MK rajaga, kaart minu liikumisteega.

Mul pole MMi treeningkaarte ette näidata, kuna need rändasid Peetriga tagasi Prantsusmaale. Üks neist on siiski arvutisse jõudnud. See on see kaart, millest enamus MM 2011 spekulatsioone on alguse saanud. Tegu on väga kivise ja tehnilise maastikuga. Puhas nauding, kuigi mitte hüppeliigestele. Aeglane liikumistempo teeb ta mõnevõrra lihtsamaks - parema aluspõhja, st suurema kiirusega, oleks see päris raju plats:

Treening, Montagne de Bange


Minu treening läks kenasti, kui eelviimane punkt välja jätta. Seal jäin kivide otsa turnima, 6-7 minutit läks imekiirelt. Linnulennulise kilomeetri tempo aeroobse läve pulsi tasemel oli selles trennis pisut alla 12 minuti. Härra Gueorgiou sõnade kohaselt oleks MMtavarada sel maastikul 8 km, et mahtuda võitja ajaga reeglites kehtestatud limiiti.

25manna

25mannal jooksin 1. vahetust. See oli võrdlemisi sündmustevaene ring metsas. Tänu esimese punkti heale hajutusele olin terve jooksu grupi eesosas. Rongis üheks vaguniks olemine polnud füüsiliselt raske, aga jaksu ka polnud, et vedama minna. Ka "manna" kaarti mul pole, kuna kiirustasin lennule enne võistluse lõppu. Näppasin aga netist Jan Troengi (OK Linne) avavahetuse kaardi ja panin enda liikumistee sinna peale. Tal olid kõikides hajutustes erinevad variandid, aga GPS-liikumisteed annavad aimu, kui palju sellises jooksus individuaalset tööd pidi tegema. Jorujooks, selg seljas. Minu teekond on punasega:

25manna kaart


1. vahetuse tulemused, Lõpptulemused

Tulin vahetusse 14. kohal 18 sekundit pärast esimest. Delta kahjuks tühistati taas, kuna ühel jooksjal jäi üks punkt vahele. Hooaeg on nüüd ametlikult läbi ja aeg on anda hinnang tehtule ning teha plaane edasiseks. Nende asjadega olen tegelikult juba mõnda aega tegelenud. Ka järgneval perioodil, milleks on aktiivne puhkus, on omad eesmägid. Üldistatult: vigastatud piirkondade ravi, füsioteraapia, jõuharjutused.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee