Esimene võistlus üle seitsme kuu

12.04.2004

Esmaspäev, 12.04.2004. Rånässtafetten. Võistlus kulges raskelt. Tegin ühtlaselt tööd ja kannatasin üle poole rajast üsna tugeva kõhuvalu käes (jätkus 4h pärast jooksu). Keha pole harjunud pingutama. Keskmine SLS 171 pole liiga kõrge ega madal (6,55 km; aeg 36.01; SLS 182/171). Ainult neli minutit üle 175 näitab, et teravamaid kohti oli vähe, stabiilne jooks.

Orienteerumine sujus, rada oli ka suhteliselt kerge. Kiviseid kohti vähe, jalg endast eriti märku ei andnud. Samas pole ta ka veel 100% nendeks vintsutusteks valmis.

Jooksu kulg

1. Väga imelik tunne. Stardikiirendus täitsa võõras. Lähen metsa viiese grupi lõpus, jalad ei oska end kiiresti liigutada. Tundub, et joostakse väga kiiresti. Püüan mitte maha jääda. Mootoril raske ei ole. Jooksen suunaga kavala 1. KP peale, loen end kinni ja punkt OK-lt.
2. Kohanen tasapisi. Orienteerumine lihtne, kiire jooks väga imelik...
3. Valin oma tee, enne KP-d jälle teistega koos.
4. Tee peal veel mõtlen, mida ma teen ja kus ma olen, ütlen endale, et see on võistlus ja "püüa nüüd pingutada!". Põllul tunnen, et kas mina kohanen või teised annavad järgi. Saame 3-4 tüüpi kätte, lähen mööda. KP-ga kobistan, langen grupis 3.-ks
5. Mets väga risune. Tõusen künkale esimesena, aga ei loe korralikult KP-d välja ja väike viga langetab mind paar kohta. Lohakas! 15sek.
6. Rahulikult, OK Linne võtab minu ees.
7. Raiesmikul näen, et mõned on hajutusega mööda saanud. Raske on, võitlen punkti suunas, kõhus keerab.
8. Lagedal on ees ainult Gävle OK. Siin on ikka päris raske, küntud põld, kõht valutab. KP esimesena.
9.-F. Loen kindla peale ja pingutan kõvasti, et mitte mööda lasta Linne meest ja Kristapsit (TuMe 2). Tuleme vahetusse kolmekesi ca 2.20 liidrist (TuMe1, kes läks üle 3 min ees). Gävle jäi natuke, teised rohkem. Hea, et õnnestus teised selja taga hoida, see oli tänane maksimum. Tore oli, aga hea samas, et läbi sai. Nauding hakkas kaduma.

Lõpuks jäime kolmandaks, 8 sekundit võitjast. Tommy kaotas spurdi Krepstale ja Ohlinile (TuMe 1 ankur tühistati). Veel 1,5 km enne lõppu olime 1 minutiga liidrid, siis tegi Tommy vea. Auhinnaks saime igaüks 200 SEK, võitjad 500 SEK. Tommy minut tähendas 300 x 5 x 60 = 90 tuhat SEK tunnis!

Nüüd tuleb edasi treenida.

Kaart

Pulsifail

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee