Stigtomta, 2. võistlus

17.04.2004

Laupäev, 17.04.2004. Stigtomtakavlen. Viies, eelviimane vahetus (10,05 km; aeg 1:04.00; SLS 170/162). Jooksu eesmärk oli teha 0,00 sekundit viga. 4,5-5 kilomeetrit liikusin eesmärgi graafikus. Siis tuli eksimusi. Põhjus? Ei lugenud KP kohta TÄPSELT välja, jälgisin kaasvõistlejaid, olin lohakas. Sain rajal enda peale üsna pahaseks - ajab ju närvi, kui hea jooks labaste vigadega ära rikkuda!

Aeg 1.04 oli üsna vilets (E. Axelsson ja J. Troeng alla 56 minuti) ja mul oli vist üks lühemaid hajutusi (Tommy 1.03.57, rada 10,32km).

Jooksu kulg

1. Rahulikult minema, mõnus rütm. Nats ebakindel teevaliku osas. Enne KP-d peatus vales punktis.
2.-3. Klapib.
4. Oleks pidanud varem paremale kallutama. Pärast teed viib hea "käik" küngaste vahelt otse KP-sse.
5. OK
6. Kuni sooni hea, mäest üles ebakindel. Kõik ujub. Tempo langeb, aga viga ei tee.
7. OK
8. Väljajooks pisut viltu. IKHP mees läheb mööda, startis enne, jookseb kiiremini.
9. OK
10. Jäin IKHP-d passima, unustasin kaarti lugeda => paralleelviga! ca 15-20 sek
11. Loen rütmi tagasi sisse. Enne KP-d unustan end jälle. Künka juures arvan, et olen juba sama hästi kui KP-s. Jooksen tihnikusse - ei näe. IKHP jookseb ära. Peab olema! Pööran tagasi, olen uuesti lõunas oleva suurema kalju juures. Jälle alla, aga ei näe, 40-50 m tulla, kus ta siin olla saab?! Veel korra rohelisest välja. Kolmas katse, nüüd leian. Olin lähedal, aga minu arvates oli KP künkast liiga kaugel, ca 70m. Viga 1.30
12. Vihast roheline. Tempot ei tõsta, jooksen ühtlaselt edasi. Rütm klapib väga hästi, teevalik küsitav, vältisin kivikülvi.
13. Väga hämar koht. Soo taga peab olema NINA PEAL tipuke. Ei ole mingit nina. Jooksen tagumisele künkale, kus minu suureks üllatuseks KP-d pole. Jooksen üles künkale, siin KP on, aga vale! Seisan, ei mõista. Minu jaoks arusaamatu koht. Jooksen järgmisse loogilisse kohta, seal on. Pettumus nr 2, jälle ca 1.30.
14-F. Jooksin normaalse tempo ja OK rütmiga lõpuni. Maksimumi välja ei pannud.

IKHP oli 4 (!) min enne mind finishis.

Plussid ja miinused

- VõITLUSVAIM PUUDUS, orienteerusin võistlemata (Keskmine SLS 162!)
- Lubasin keskendumisel katkeda
- Pehme olek (vähene uni, 5 h 45 min - eelmine õhtu võistlust vaatamas väljas, väsimus?), füüsiline vorm "3".

+ Olin 100% kaardis kinni, kui ei lasknud end häirida.
+ Jalg ei valutanud, kuigi kivine.

Täna õhtul trenni ei lähe. Puhkama peaks, olen natuke väsinud. Mitte niivõrd tänasest, aga üldist fooni on tunda. Kui õnnestub, siis järgmisel nädalal treenin pisut kergemalt (vaja Tiomilaks valmistuda ja ka klubi võistluse - Roslagshelg - organiseerimist aidata) ja siis MM-maastikele harjutama.

Kaart

Pulsifail

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee