Prantsusmaal

02.10.2010

Aasta 2011 MMi võõrustab Prantsusmaa, täpsemalt riigi kaguosas asuv Savoia departemang, mis kuulub Rhône-Alpes'i piirkonda. Idas Itaaliaga piirneva departemangu keskus on Chambéry (Wikipedia).

Chambéry on spordihuvilisele Eestis tuntud kui rattaäss Jaan Kirsipuu kauaaegne teine kodulinn Tartu kõrval. Just Chambéry ning lähedal asuv Aix-les-Bains etendavad tuleval MMil olulist rolli, kuna neis linnades peetakse tseremooniad ning sprindidistantsid. Enamus võistlustest viiakse läbi aga suusakeskuses nimega Savoie-Grand Revard. Kõrvalolevalt Google’i kaardilt leiab spordisõber veel mitmeid tuttavaid kohanimesid. Seal on märgitud ka MMi keelualad ning tänase võistluse asukoht.

2018 OM-linnaks pürgiv Annecy on sel nädalavahetusel orienteerujate päralt. Siin peetakse üks MKetapp ning taustal ka mitu nö rahvuslikku võistlust. Tänase lühiraja võistlusplats oligi kohe Annecy külje all, samas kohas, kus rahvuskoondised said käia oma model event’il. Samm MMmaastikele lähemal, st tänasest alast vahetult lõunasse jääv osa seljandikust on homme MKjooksjate päralt. Rahvavõistluse osalejad lubatakse koondislastega samasse metsa. Isegi samal ajal!

Eesti ainus esindaja homsel MKetapil, mida nimetatakse ka eelMMiks, on Timo Sild. Mina jooksen nimetatud taustavõistlusi ja teen kaasa nädala vältava ametliku treeninglaagri, mida väga paljud koondised kasutavad esmatutvuseks tuleva aasta MMi maastikega. Eesti koondist kui sellist MKl ja ettevalmistuslaagris ei ole. Oma teid pidi ja üksteisest sõltumatult ning teineteise tegemistest teadmata oleme mõlemad Timoga Prantsusmaal Soome koondise abil ning jookseme nende trenne.

Järgmisel nädalavahetusel peetakse aasta viimased MK-etapid. Riigiks Šveits, kohaks Genf. Mina võistlen Deltaga Rootsis 25mannal. See on hooaja viimane start. Püüan nädalaga Prantsusmaal võimalikult palju järgmiseks aastaks õppida, kuid loodan sellelt laagrilt väikest abi ka vormi parandamisel, et Rootsis klubi mitte alt vedada.

Ilus ilm tuleb homme, kuni 25.

Vaade Annecy poolt lõunasse. Ees tänane jooks, kaugemal paistavad MMi keelualad:

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee