Teine poiss

17.09.2010

Minu teine poeg sündis 25. augusti lõpuminuteil Tartus. Elu on saanud suure naeratuse võrra rikkamaks ja see on äraütlemata tore! Olen jooksnud ühe o-võistluse (Eesti MV tavaraja Selgisel) ja olnud ühe nädala haige. See oleks viimase 4 nädala lühikokkuvõte.

Pärast augustikuist võistlustest pungil Norra tuuri sai kodune elutempo veel kõvasti pöördeid juurde. Õnneks otsustas Jasper mind ära oodata ja eelistas saabuda isa juuresolekul. Kõikide muude emotsioonide kõrval, mida sünnituse juures olemine pakub, tekkis taas kord mõte, et peaks mulle näiteks vahel joostes tunduma, et raske on, siis mõelgu ma ümber.

Eestikad

Sel sügisel paistavad Eesti MV silma eriti lahja tasemega. Osati suuremate võistlustega kattuvuse, osati vigastatute ja haigete tõttu. Kuna tavarajalt jäid enamus medalikandidaate eemale, oli minu kohus hoolitseda selle eest, et päris tasuta medaleid ei jagataks. Otse haigla steriilsusest külma, märga ja mudasesse Selgise metsa - kontrast oli meeldivalt võimas. Tõneäoliselt asusin starti konkurentidest selgelt vähem maganuna, treeninuna ja söönuna, kuid oluliselt rõõmsamalt. Ja see oli tähtis. Tulin külmast siniste huultega finišisse ja olin rahul. Sest sel päeval ma mingeid nõudmisi jooksu kvaliteedile ei seadnud. Tavalisel päeval olnuksin enda peale päris vihane olnud. Mõtted olid jooksu ajal kaugel metsast väljas. Andsin raja alguses ära minuti, keskel kolm ja lõpus kaks ning jooksin ilma igasuguse sunnita, kuid mul oli hea meel rajal olla ja sandist kulgemisest hoolimata ma ei oodanud lõppu. Olin kindel, et kui Peeter jookseb nagu MMi tava eeljooksus, siis ta saab oma tahtmise. Sain aga hoopis mina enda odavaima eestikate kulla. Alla 1:30 pidanuks selle raja kindlasti jooksma. Jooksin 1:37. Et sellist asja ei korduks, noored ja vanad!

September = külmetus

Sain just kümmekond päeva hoida end mõnusalt tugevas treeningrütmis pärast eestikaid, kui mingi köha-nohu-peavalu viirus mind niitis. Tervelt nädal läks, mis on selgelt palju. Ma aitasin trennidega organismi nõrgestamisele päris tõhusalt kaasa ka. Nii on ennegi haigeks jäädud. Eesti MV pikk rada Voosel jäi jooksmata, aga see polnud nii oluline kaotus. Mis sai tekkima hakkanud vormist, selgub homme-ülehomme Soome MVl. Füüsiline ettevalmistus on liialdamata öeldes olematu. Aga vaim on valmis!

Skandaal!

Ma ei tea, kas ma peaksin seda lõiku kirjutama. Tegu on rahvusvahelise skandaaliga. Suvel Norra laagrit organiseerides ei vastanud MMi korraldajad ühelegi eestlaste meilile treeningkaartide kohta, kuigi see on nende kohus ja ka lahkelt välja reklaamitud, et nad aitavad koondiseid laagrite korraldamisel. Vaikus, ignorantsus. Käisime ära ja saime kaardid "mustalt turult." Mul on sel aastal õnnestunud ise teha laagreid Portugalis, Sloveenias, Tšehhis ja ühes teises kohas Norras - ei mingit probleemi kaartide hankimisel. Oktoobirs plaanime Peetriga minna järgmise aasta MMi treeningmaastikele ja arvake, kas prantslased on vastanud Peetrile. Ei ole! Eestlased, saast, merde. Nad vist ei tea, kellega nad jamavad. Geni andmetel on minu ema great uncle's brother's wife's niece's husband's uncle's ex-wife's niece's husband ei keegi muu kui Arnold. Ja kõik, kes on elus korragi kinos käinud, teavad, et Arnoldiga ei jamata. AirBaltic on astumas MMi korraldajatega samasse paati. Lennud Genfi olid ostetud ja nüüd nad teatasid, et me ikka ei lenda sinna enam. Seda nad veel kahetsevad. Mis siis, et Arnold on Rüütel. Üks kõne Nicolas'le ja kõik kõnnivad mööda nööri.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee