CISM: 4. - 18. - ei start.

19.09.2009

42. Sõjaväelaste MM on minu jaoks läbi. Statistikasse läks kirja järgnev: 4. koht tavarajalt, 18. lühirajalt ning "ei start." teatejooksust. Ei ole kõige rõõmustavam rida, aga samas on mul väga hea meel, et üldse võistelda sain. Ja üks jooks tuli ju ikka väga hästi välja.

Tavarada

Olin enne tava ebakindel, kas ma jaksan 15 km pikkusel rajal Tammeveski küngastel vajalikku tempot hoida. Eesti MV-l saadud vigastus oli võtnud kaks nädalat väärtuslikku ettevalmistusaega vahetult enne CISMi. Alla nädala enne starti tehtud kaks kaarditrenni (Kaiu reljeef ja Haanja) ei olnud head füüsilise poole pealt ega jalale. Optimist minus näeb muidugi ka sellises seisus võimalust, aga reaalsus tundus olevat see, et ideaalse jooksu ja piisava õnne korral võin ehk 10 sisse tulla. Endalegi üllatusena oli aga minek väga hea ja kui lõpu kannatused välja jätta, siis oli kõik super. Sekundiline kaotus pronksile väga häirima ei jäänud. Oli hea meel, et jooks sujus taas.

Tulemused

Lühirada

Lühirada meeldis mulle väga. Minu arvates anti meile pureda üks parimaid radu, mis Eestis viimasel ajal tehtud - rütmi-, suuna- ja tempovahetustega. Kahjuks läks mul see võistlus kas saabuma hakanud haiguse või enda rumaluse nahka. Jooksin tugevas energiapuuduses. Mul on ka enne juhtunud, et olen söönud liiga vähe või kaua enne starti. Nüüd tundsin pärast soojendust ja viimastel minutitel enne võistlust, et on tugev söögiisu, tasakaal pole kõige parem ja pilk on udune. Keha oli energiast tühi. Olin siiski kindel, et pooletunnise võistluse jooksen igal juhul ära. Tegingi suhteliselt hea jooksu. Paar väikest viga tuli, kuid rohkem jäi füüsilise poole taha.

Tulemused

Teade

Ajal, mil ma peaks Andrease käest saadud teadet läbi Juudakunnu mõnusa metsa Sanderile edasi viima, kirjutan neid ridu. Eile pikalt lühiraja starti oodates sain tõenäoliselt külma. Tervis pole kaugeltki korras. Et ka Sander on haigestumisega rivist väljas, on Eesti I võistkond järgmine: Andreas, Marek, Rain.

Sõjaväelaste MM on tore ja värviküllane spordisündmus, kus osalevad nii maailma tipud kui orienteerumistasemelt kaugel maas olevate maade esindajad. Väga mõnus oli sel korral võistelda Eestis. Tänud Eesti Kaitseväele, OK Võrule jt korraldajatele väga hästi organiseeritud võistluste eest! Olles armee-MM-ide käigus elanud mitmete teiste riikide väeosades, võin väita, et meid võõrustanud Kuperjanovi pataljonis on elamistingimused väga heal tasemel.

Kahju on takistustest, mis olid CISM-iks valmistumisel ja jooksmata jäänud teatevõistlusest, aga mis seal ikka... Sport. Ilusat sügist!


Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee