Eesti MV lühi ja teade Piigandis

18.05.2011

Nädalavahetuse saak Eesti MVl: lühiraja pronks ja teate kuld. Ei tea, kas selle üle rõõmustada, aga sain oma esimese Eesti MV pronksmedali täiskasvanute klassis. Lühiraja võitis Timo Sild, kellele kaotasin 49 sekundiga. Teate võit tuli Kaitseväe SKle (Andreas Kraas, Sander Vaher, Olle Kärner) OK Võru ees 2,5 minutiga. Tänan kõiki neid, kes Arti korraldatud ennustuses mind lühirajal võitjaks pakkudes ei läinud välja riskile, vaid tegid teadliku valiku! Teil pidanuks õigus olema :)

Sandid sooritused tähtsusetute startide puhul mind väga ei häiri, sest reeglina suudan end olulisemateks võistlusteks kokku võtta. Ja kuigi ma pole seadnud Eesti MVd aasta eesmärkide hulka, siis loomulikult tähendavad eestikad natuke enamat tavalistest nädalalõpu võidujooksudest. Vilets jooks sellises kohas teeb mind enda peale väga tigedaks, mida kahtlemata olin ka laupäeval.

Põikpäisuse pronks

Taas sai kinnitust tõsiasi, et mul on tugevalt arenenud võime teha lihtsast asjast keeruline asi. Bjørnari igivana õpetus KISS (keep it simple and stupid), millest liiga lääge kõla tõttu sai minu jaoks KILL (keep it loll and labane), oli kui peast pühitud. Etapid 7-8 ning 13-14 olid avaetapi järel ilmselt võistluse lihtsaimad. Otsustasin siiski nende etappidega ära anda üle kahe minuti. Kaheksandasse punkti karjub näkku teerajajooks paremalt, aga ma ei saa jätta proovimata võimalust kasutada vasakut alternatiivi. Saan juba poolel maal aru, et see on jama. Lõige lõpus läbi väga tiheda võsa vaid süvendab tunnet, kuidas aeg kaob käest. Tean, et olen pannud hakkama minimaalselt 30 sekundit. KP 14 on kraavi käänak. M14 klassi etapp. Ja ma jooksen vale kraavi mööda valesse sohu! Mind ei häirinud ka see, et minu ees läksid kolm minuga sama raja meest õiges suunas. Ulmeline M14 viga. Süüdistada saan vaid iseennast. Pärast u 300 lisameetrit raskes metsas olin üsna veendunud, et selle veaga jään medalitest kaugele. Natuke hiljem siiski pühkisin need mõtted peast ja sundisin end veel pingutama. Pronks tuli Lauri Silla ees 1 sekundiga. Ära pikka viha pea!

Jättes kõrvale need kaks suuremat viga, võin jooksuga päris rahule jääda. Mõistagi saan puru kokku kraapides veel minutikese ideaalile lähemale liikuda, kuid suurte vigade tõttu pole sel mõtet. Eestikate iga-aastasest kuuest distantsist on lühirada ainus, kus regulaarselt osalenud olen. Seetõttu võiks teha väikse kokkuvõtte:
- Olen saanud 11 medalit järjest EMV lühirajal;
- Tänavune oli mu halvim jooks eestikate lühirajal üldse (kõige rohkem vigu);
- See oli viies kord juhtida võistlust viimasel kolmandikul ja MITTE võita;
- Realiseerimine: 11st väga heast väravavõimalusest 6 täistabamust;
- Neist viiest “möödalöögist” neli on lõppenud kahvatuma medaliga;
- Minu osalemise ajal on lühiraja kuld saadud vaid korra suurema kaotusega ideaalajale. See oli Pariisis (2005), kus vastaseks oli ka veel tõsisem maastik.

Õnnitlused veel kord Timole võidu puhul – pärast ebaõnnestunud 10milat kulus see võit talle kindlasti kõige rohkem ära!

Lühiraja kaart
Tulemused

Visaduse kuld

Kaitseväe SK teate kuld tähistab eelkõige Andrease ja Sanderi visadust. Mõlemad on raske vigastuse ja lõikuse järel end visa tööga jalule saanud, kuid oma parimast vormist veel kaugel. Seda kulda oli neil kahel ilmselt kõige rohkem vaja, et spordist lisaks valutavatele jalgadele ka midagi muud vastu saada. Ja mul oli hea meel olla selle võistkonna liige.

Sain viimases vahetuses rajale minut pärast OK Võru (Lauri). Mõnevõrra üllatuslikult nägin teda 3. ja 4. punkti vahel endale vastu jooksmas ja mõistsin, et ilmselt olen temast nüüd ees. Pikka aega ei teadnud ma, kui suur edumaa on, kuid vastujooksul pärast vaate-KPd nägin, et selja taga on vähemalt minuti jagu tühjust (oli 2:40). Raja lõpuosas muutusin küll lohakaks ja tegin mitu viga, kuid saatuslikuks need õnneks ei saanud. Kokkuvõttes astusin võrreldes eelmise päevaga sammu edasi. Hoidsin end õiges sektoris ja tegin lollikindlaid teevalikuid. Suured vead said välditud.

Teate kaart
Tulemused

Värske maastiku kasutamine annab o-võistlusele tohutult palju juurde. Nii ka sel korral. Tahan tänada OK Põlva Kobrast ja Avo Veermäed väga hea võistluse, kaardi ja radade eest!

Treeningkaardid

Pärast 10milat valisin endale rea treeninguid, et Eesti kaartide ja maastikega kohaneda. Siin on näited:

4. mai – joon-rada-koridor Vitipalus. Pool aastat tagasi planeeritud trenn, mille tegin läbi alles nüüd. Hea erinevate o-elementide harjutamiseks;
5. mai – maastikuintervallid Unikülas. Planeerisin jõu arendamiseks ja kodumaa pinnasega harjumiseks. Mõikas jalgadele! Väga tõhus 9 lõiguga trenn;
7. mai – reljeef-suund Vooremäel. Jooksin uuesti u 5 aastat tagasi Aivar Sarapi planeeritud trenni. Hea suuna ja reljeefilugemise harjutus;
8. mai – Lõuna-Eesti KV Janukjärvel. Jooksin, et kogeda eestikatega sarnast maastikku. Sooritus oli väga-väga rabe ja andis teatava hoiatuse. Tulemused;
11. mai – Tallinna MV Paukjärvel. Viimane tugevam trenn enne eestikaid. Vale KP-numbri järel raja lõpus jooks lagunes, muidu rahuldav sooritus. Tulemused;
13. mai – EMV soojendus Tähtveres. Lühike trenn paljude suunamuutustega väikeste soode vahel (kaardil kollane rada).

Pilt (OK Kobras): Alar Abram annab teisena vahetuse Mati Tiidule - jõuline põlvkondade vahetus Eesti orienteerumises?

Loe kommentaare (3)

Tagasi

olle (at) server.ee