Juba ongi Jukola aeg

14.06.2013

Jukola, see uskumatu orienteerumisfestival, mis tavapäraselt tähistab ka hooaja esimese poole mitteametlikku lõppu, on ukse ees. Stardini on jäänud alla 48 tunni. Statistikanurk alustab. Vaatasin kiirelt enda võistluste järjekorranumbreid. Jukola on mulle reeglina olnud hooaja 16.-18. start. Kõige vähem 10. (2004) ja kõige rohkem 26. (2002). Tänavu on Jukola mu 4. start. Omamoodi rekord. Rinnanumbril peaksid särama nii 4 kui 5. Üks neist võistkonna number, teine vahetuse oma.

Jah, väga vähe starte. Puudusin ka klubi Jukola katsevõistlustelt (Suunto Games), kuid olen ikkagi HiKi esimeses võistkonnas. Seda ilmselt ka vigaste rohkuse tõttu. Teen oma parima! Pärast Jukolat on mul plaanis osaleda ka soomlaste MMi katsevõistlustel.

MMi silmas pidades tegin esimese tiiru Põhja-Karjalasse ning treenisin nädalakese Koli ja Joensuu kandis. Oli väga tõhus nädal. Hea meelega oleksin jooksnud rohkem trenne maastikul, aga olen väga rahul ka 8 kaarditrenniga 6 päeva jooksul ehk selle hulgaga, mille jalg vastu võttis. Karmid maastikud koos kuuma ilmaga – ei pidanudki pikalt jooksma, et tunda, kuidas treening mõjub. See on mõnus tunne!

Üks trenn oli uudne ja lahe. Vist esimest korda elus jooksin o-kaardiga, millel oli reljeefi kajastatud 25 m joonevahega. Tõsi, see polnud nii mõeldud, vaid kaardi printimisel oli juhtunud väike õnnetus Kalevan Rastil, kelle trenne kasutasin. Ehk siis põhihorisontaale polnud, olid juht- ja abihorisontaalid. Esmapilgul tundub ilus sile plats! Aga ei olnud. Kaart ise avaneb üleval pildil klõpsates (kõrvale võrdluseks toodud õige kaardi pätsasin mujalt). Kahtlesin enne trenni kõvasti, kas sellise asjaga on võimalik tempotrenni joosta - mitmed punktid on ju lihtsalt “kohad metsas”. Tegelikult oli see lihtne. Abijooned aitasid päris palju. Midagi suurt lugeda polnud, kasutasin neid väheseid väikseid asju, mis kaardil olid. Ja loogikat ka: kui ees nõlval on kolm juhthorisontaali, siis tuleb ronida laias laastus 50 - 100 meetrit. Lihtne, kas pole!? Tunnistan, et 4. KP oli keeruline. 10. KP võinuks olla väga lihtne, kui ma osanuks ära arvata, mis maastikul ees ootab. Arvasin valesti. Sinna läks 3 minutit. Muu osa rajast läks väga hästi.

Siin väike mosaiik laagri parematest ja halvematest hetkedest: kaart. Siin on viimase päeva lühirajatrenn.

Tänan Duncanit, kui minu hetke olulisemat toetajat! Vaadake siia:Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee