Smålandskavleni 3. kohaga sai hooaeg läbi

28.10.2008

Tegin nädalavahetusel selle hooaja viimase stardi, kui püüdsime Deltaga võitu Smålandskavleni teatejooksul Rootsis. Püsisime kenasti konkurentsis võistluse lõppvaatuseni, kuid esikohta ei tulnud ka sel aastal. Mullu jäime napilt teiseks rootslaste Södertälje (SNO) järel, sedapuhku alistasid meid Soome klubid - võitis Vaajakosken Terä ja teine oli Kalevan Rasti. Deltale kolmas koht. Osales 127 viieliikmelist võistkonda.

Kaks öövahetust läksid hästi ja varahommikusest viitstardist läks meie kolmas vahetus rajale viiendal kohal, liidrist (OK Hällen) maas pisut üle nelja minuti. Kuna selle klubi parimad pojad olid oma töö juba öistel etappidel ära teinud, siis oli nende järgnev äravajumine mõneti oodata. Nii ka läks ja kolmanda vahetuse lõpuks oli juhtimine juba täielikult Soome klubide käes: KR oli esimene, Terä ja Delta maas umbes 1,5 minutiga. Selles seisus pääsesin märjas, külmas ja tuulises ilmas metsa mina, selja taga veel poolteist minutit tühja maad.

Kahjuks ei saanud ma kuidagi väga head rütmi sisse. Paaril korral ei suutnud 15-tuhandese kaardi pealt täpselt välja lugeda KP asukohta (rõngad olid trükitud natuke viltu!), aga neil kordadel ei kaotanud ma palju aega. Rohkem oli taas probleeme pikemate lõikutega, nagu CISMil Leeduski. Liikumistee valik polnud hea viiendal etapil. Oru põhi, st kraavi ümbrus oli väga märg, lisaks tihe mets - aeglane variant. Pidanuks võtma rohkem tõusu ja jooksma üleval raiesmiku peal. Arvasin valikut tehes, et raiesmik võib väga viletsasti joostav olla, kuid nagu pärast teistelt kuulsin, polnud sel viga. Seitsmendal etapil pidanuks vasakult teerada pidi jooksma. Otseminekul ebaõnnestus suuna hoidmine tihedas ja detailidevaeses metsas. Lisaks väsitasin ennast pehme pinnase peal jooksmisega. Enne veel oli tulnud selge viga ka kuuenda KP-ga, mille magasin lihtsalt maha.

Oli selge, et nii ma prantslast Adamskit (KR) ei püüa. Samas ei olnud õnneks mind vigadega üksi jätnud ka Anttonen (Terä). Juhtus hoopis nii, et meid püüdsid kinni kahe Göteborgi klubi mehed. Neist üks jäi peagi maha, kuid Jonas Pilblad (IFK Göteborg), pääsenud rajale üle kolme minuti minust hiljem, asus usinasti tempot tegema ja aitas ka minul normaalse o-tunde taastada. Raja teine pool läks juba tema juhtimisel ja vahepeal suureks paisunud KR-i edu kahanes viimaseks vahetuseks umbes kahe ja poole minuti peale. Vahetusse tulime koos: Pilbladi, Anttonen ja mina. Kahvatu jooks minult, aga õnneks mitte läbikukkumine.

Võistluse lõpplahendus oli planeeritud väga järsu mäe nõlvale ja kahjuks said seal otsa meie ankrumehe jõuvarud. Valentin oli suure osa rajast tempot teinud (raja esimese kolmandiku lõpuks olid Delta ning Terä KR-i kinni püüdnud ja Göteborgi maha raputanud), kuid viimasteks tõusudeks olid tal jalad täiesti tühjad ning lendav venelane oli sunnitud käed põlvedel tõuse võtma. Lakanen lahendas võistluse Terä kasuks parema teevalikuga eelviimasesse punkti. Õnnitlused Teräle teenitud võidu puhul!! Kolmas koht on ka väga hea.

Kaardil on minu jooksuteekond GPSi läbi vaadatuna. Toreda programmi, mille abil saab kella kogutud andmetest kaardile värvilise (eri kiirust, pulssi vms näitava) liikumistee joonistada, on valmis kirjutanud Rootsi koondise orienteeruja Mats Troeng.

Pilt: Smålandskavleni viimase vahetuse lõpp. KP nr 111. Otsustav etapp, järel on veel kaks punkti: 46 ja 200. Harju ja Lakanen läbivad nr 111 ees, Novikov 50m järel. Venelasel on jõud otsas, Lakanen teeb otsustava, võidu toova teevaliku. Millise?

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (8)

Tagasi

olle (at) server.ee