MM Trondheimis

19.08.2010

Norra tuur hakkab lõppema. Üks võistlus on veel tegemata. Sõjaväelaste MMil (CISM) oli üleeile lühirada ja täna tavarada, homme tõmmatakse joon alla teatejooksuga. Eelmisel nädalal peeti Trondheimis nö lihtsalt MM. Tegin seal seitsme päeva jooksul viis starti. Eesti koondise jooksjate lühikommentaare Trondheimi MMi kohta saab lugeda koondise blogist. Järgnevalt minu MMjooksudest natuke lähemalt.

E 9.08 ja T 10.08 – MMi eeljooksud

Vaja oli finaali pääseda. Pääsesin. Keskendusin hea rütmi leidmisele ning sain sellega ka päris hästi hakkama. Lühiraja eeljooksus olin ehk natuke liiga ettevaatlik, aga liigne tormakus olnuks hullem variant. Tavaraja eeljooksus hingasin juba kaardi ja maastikuga ühes rütmis. Väänasin parema jala põlve, mis oli valus ja läks külje pealt paiste. Andsin seetõttu natuke tempos tagasi, kuid tundsin ka väsimist ja jõu kadumist. Juba eeljooksus! Ainus, mis oleksin saanud paremini teha, oli finaali stardikoht. St tugevam pingutus eeljooksus andnuks parema lähtepositisooni finaaliks.

Ühes asjas sain nende kahe päevaga selgusele ka – ma polnud oma elu parimas vormis. Tundsin, et siledal ja lamedatel tõusudel on joosta hea ja kerge, aga mitte soos ja järskudel nõlvadel. Kuigi see pole eriti rõõmustav, kui tead ette, et pole võimeline päris tippkohtadele jooksma, siis olen veendunud, et sellel ei saa ennast segada lasta. Lootma ja üritama peab alati parimat. On juhtunud, et väga head vormi ei ennusta ette miski. Ja seisund ei olnud ju sugugi halb, lihtsalt tsipake oli puudu.

Lühiraja eeljooksu kaart, tulemused
Tavaraja eeljooksu kaart, tulemused

N 12.08 - MMi tavaraja finaal

Füsioterapeut Aili osavad teipimisvõtted tegid mu põlve finaalideks igati jooksukorda. Pärastlõunane start, pikk ootamine. Vaimne võitlus, et mõtted oleks positiivsed ja õigel lainel. Palju tööd endaga.Vahepeal kippus tulema selline ärevus, mida ei mäleta enam ammu. Tavarada oli minu peamine distants MMil. Tehniliselt olin selleks võistluseks igati valmis ja üldjoontes tegin väga sujuva jooksu. Norras pole see sugugi lihtne. 15. koha pärast ma siiski trenni ei tee. Pärast hajutust olin 11. ja sealt koju võinuks viimase pooltunniga veel tõusta. On ju tavaraja viimane kolmandik reeglina olnud mu tugevaim külg. Aga sedapuhku mitte. Füüsiliselt jäin parimatele alla jõuvastupidavuse osas. Sood ja mäed. Mahajäämus polnud suur, aga füüsiliselt rasketel hetkedel koguneb kaotus kiiresti ja vahed võimenduvad väga lihtsalt, kui võrrelda õnnestuvate etappidega. Heast vormist, aasta parimast, ei piisanud tulemuseks, millega olnuks väga rahul. Samas ei olnud ma ka hirmus pettunud. Jooksin terve raja üksi ja ma ei jäänud esikümnest kaugele. Paari pisut enam õnnestunuma teevaliku puhul olnuks eskümme kindlasti võimalik. Tegin ühe punktivea, u pool minutit 8. KPga. St, et tehniliselt olin parimatega igal juhul konkurentsivõimeline, mis on rõõmustav. Esikuue jaoks pidanuks olema füüsiliselt tugevam. Arvan, et kahenädalane sunnitud sörgiperiood juuli keskel (ei saanud joosta pikki ja/ega tugevaid trenne) võttis võimaluse praegu diplomiga vehkida.

Kaart 1. osa, kaart 2. osa, tulemused

L 14.08 - MMi lühiraja finaal

Tavaraja väsimus. Vaimselt oli olukord kergem, polnud üleliigset ärevust. Motivatsioon oli siiski kõrgel ja ennast sundima ma ei pidanud. Keskendusin, nagu ikka, tehnikale, kuid plaanisin joosta vabamalt ja kõhklusteta. Tehniliselt läks väga hästi kuni kaardivahetuseni. Selle järel olin tõusu lõpus üleni “punases”, hetkeks lugemisega lohakas ja karistus oli käes. Peaaegu kaks minutit matsin sellesse tihnikusse, kus KP läbimine oli pealtnäha lihtne. Kahju. See jäi ainsaks suureks veaks, mille MMil tegin. Aga ka päris puhas jooks poleks mind rekordkõrgustele aidanud. Kaheminutise kaotusega võitjale, enda selle päeva maksimumiga, olnuksin kümnes. Medalimeeste kiirust mul polnud. 22. kohta sellises konkurentsis ei saa niisama, kuid selles pole ka midagi erilist. 10. plats olnuks sel päeval väga tugev saavutus.

Kaart, tulemused

P 15.08 - MMi teatejooks

Teatejooksuks polnud mul just palju püssirohtu järel. Füüsiliselt pingutama annab end sundida, vaimselt on see keerulisem. Minu kümnendal MMil ei andnud teatekogemus mulle midagi uut, ka Eesti koondisele polnud ma väga kasulik. Näinuksin hea meelega enda asemel jooksmas näljast ja ambitsioonikat noort, kel sisemuses põleb võimaluste järele end tippkonkurentsis proovile panna, aga ankruvahetus jäi siiski minu kanda. Tegin jooksu nii ära, nagu see sel päeval võimalik oli, säästes end kohtades, kus see võimalik oli. Mõtted olid juba CISMil. Olime 15.

Kaart, tulemused

Kokkuvõtteks ei saa ma öelda, et MM olnuks suur õnnestumine või ebaõnnestumine. Tõsi, tulemustega seotud eesmärgid jäid täitmata. Kohad 15. ja 22. jäävad alla mu parimatele tulemustele ja ei klapi ka nende numbritega, mis endale hooaja eel üles olin kirjutanud. Peamine põhjus oli see, et ma ei olnud füüsiliselt piisavalt tugev.

Samas täitsin ma päris hästi protsessilised eesmärgid (kuidas ma jooksen, mida loen kaardilt esmajärjekorras, kuidas käitun erinevates situatsioonides jne). See tähendab, et vaimselt ja tehniliselt olin teinud väga hea ettevalmistuse. See on väga oluline ja ei õnnestu kaugeltki kõigil. Igal juhul jääb mul hooaja eel endale välja mõeldud auhind ostmata. Selle jaoks oleksin pidanud saavutama tulemuslikud eesmärgid. Kahju, aga midagi pole teha.

CISMist natuke hiljem.

Pilt: (woc2010.com) Valentin Novikov tõi Venemaale kolmanda teatekulla viimase viie aasta jooksul.

Minu MMi reisi toetas:


Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee