Sündmusterohke nädalavahetus

27.04.2012

Läinud laupäeval sain fantastilise o-elamuse Montmédy kindluses, mis asub Prantsusmaal, üsna Belgia piiri lähedal. Käigud, tunnelid, erinevad tasapinnad, järsk nõlv (1:4000 skaala juures on kasutatud 5 m joont) - väga lõbus. Jooksin selle lühiraja (sprindi?) keskpärases tempos ja sain ka selle kiiruse pealt kaardiga tihedalt tööd teha. Üks lahedamaid sprindi-elamusi itaallaste Sassi di Matera järel. Kaart: 1. ring, 2. ring. Tulemused. Teiste pildid: fotod 1. fotod 2, fotod 3.

Lastega reisil olles võib olla kindel selles, et kl 7-23 pöörled rattas ning õhtul und kaua ootama ei pea. Kuid, kuid… Kui pärast kindluses jooksmist ja veepargi-külastust Luksemburgis ootas arvutis veel hilisõhtune üllatus 30 värske meili näol, siis oli selge, et kuskil miskit toimub. Ei olnud veel aeg küps Barca vs Chelsea jaoks, vaid see oli hoopis orienteerumise öine segateatejooks GPS-jälgimisega, mis pakkus pinget. Mis uni!?

Interland

Pühapäeval oli siis sinne “Balti matš”. Tegin tehniliselt hea jooksu. 12. KP rõngas varjas kaardil olulist informatsiooni, mistõttu kaotasin umbes 40 sekundit. Muuga olen rahul. Füüsiliselt oli jooks vaevaline. Ka peaks ma enda jaoks valmis mõtlema, kas aitan where-are-we?’le asukoha kätte näidata või ei. Alati ma seda ei tee. Pühapäeval üht noort aitasin. See võtab aega ja segab enda o-rütmi, aga kui ikka väga hullus kohas jooksev meeter hädisel häälel vastu tuleb, siis on ju õige aidata. Või mis? Kaart, tulemused.

Teine asi. Kukkusin kompassil nõelakarbi aluse küljest lahti. Moskva omal käib see traadiga kinni. Osutusin 4-kraadises vihmases ilmas suhteliselt aeglaseks tehnikuks. Umbes kaks minutit pusisin, seda siis jooksu pealt. Olid näpud külmunud või mitte, aga ehk peaks ka kompassi kokkupanemist harjutama? Kõlab natuke naljakalt. Kuid Norra koondis on seminaril isegi nt kaardi õigest voltimisest näpunäiteid saanud. See kõlab ju veel veidramalt. Kes küll ei oskaks voltida?

MK lühirada 2002, A-finaal

Sama koht. Hirmus kiire rada. Ilus ilm. Head jalad, vilets pea. Pettumus. Kaart. Tulemused:

1. DAVIDIK 26’52” (4’27 /km)
2. NOVIKOV 27’00”
3. HALDIN 27’02”
42. Olle 30’53” (5’07 /km) +4’01”

10 aastat hiljem on kaart saanud märgatava uuenduskuuri. Meie kunagine autoreis Eestist Belgia ja Šveitsi MK-etappidele ei olnud edukas. Kiirtee ääres telgis ööbimine pole MK-sportlasele kohane. Lausanne’i sprindietapi hommikupoolikul tuli vahetada auto purunenud piduriklotsid. Töö käigus lõhkusime Edgaras Voveriselt laenatud mutrivõtme, Mersu oma. Kahju. Edgaras oli lühirajal kuues.

Pilt: Montmédy. Tähelepanelik lugeja leiab pildilt 28. KP asukoha ning musta augu, kuhu pidi minema, et saada kiireim aeg etapil 29. punkti.

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee