Balti MV-lt 4. ja 1. koht

01.06.2009

Nädalavahetusel Kuldigas (Läti) peetud Balti MV-l olin tavarajal neljas. Teatejooksu võitsime napi edumaaga mulluse MM-i viienda võistkonna Läti ees.

Laupäevane individuaalvõistlus oli mulle esimene tänavune start tavarajal. Oli hea üle pika aja joosta orienteerumise kõige pikemate traditsioonidega distantsi. Kohe alguses tekkis mul kaardi täpse lugemisega probleeme - tihe reljeef (1:15 000 skaala) osutus jooksult raskesti mõistetavaks. Vaevaliselt kulgenud lühikeste avaetappide järel sain pikematel lõikudel jooksu sujuma. Peagi oli kord taas lühemate etappi käes (liblikas), mis kahjuks otsustasid minu võistluse. Tegin kaks suuremat viga ja kinkisin siin konkurentidele umbes neli minutit lisaaega. Kuigi pärast hajutust jäi finišisse veel üle poole rajast ja sellel osal olin üle minuti kiirem kui võitja Edgars Bertuks, läks mulle kirja 4. koht. Kaotust 1,5-tunnisel rajal minut ja 53 sekundit. See oli kindlasti hea peaproov järgmisel nädalavahetusel peetavale Põhjamaade MV tavarajale. Vorm on kindlasti võtnud õige tee, kuigi Kuldiga kuumas metsas tundus liikumine kõike muud kui kiire. Esimene palavaga joostud võistlus on alati raske.

Teatejooksus pakuti mulle esimest etappi ja ma ei osanud sellest keelduda. Sain hea algusega suhteliselt kiiresti vabasse metsa ja õnneks oli alates 4. punktist ümberringi vaikus. Seda toetas ka raja esimese osa lühem hajutus. Jõeületuse järel tegin ühe 40-sekundilise vea ning enne vaate-KP-d oli mul minuti võrra pikem hajutus. Sellega oli Simonas Krepsta ul järel. Koos tulime ka vahetusse. Teatavat rahulolu pakkus see, et terve viimase kaare pidi tema leppima minu selja vaatamisega. Markus ja Sander tegid oma töö elegantselt ära ja kuld oli meie.

On tore tõdeda, kui Balti MV-ga viitsitakse vaeva näha. Vahel on tunne, et tegu on korraldaja jaoks vähetähtsa võistlusega. Antud juhul oli korraldus minu meelest väga hea! Maastik tehniline, rajad head. Ainult üka asi jäi meelde - radade trükkimise järel polnud vist kaarte kontrollitud. Avapäeval pidin tihti legendist KP-asukohta täpsustama, sest esimesed kaks tähist "kükitasid" pisut ootamatus kohas. Kolmandas sain aru, milles asi - KP-rõngad olid kaardil nihkes u 1 mm võrra. Paaril koondisekaaslase kaardil, mida õhtul vaatasin, olid rõngaste tsentrid ilusasti punktide õigetes asukohtades. Ma ei tea, kas minu kaart oli ainsaks erandiks.

Veel suurem aga oli mu üllatus, kui teates esimesele KP-le lähenedes täpsustasin legendist punkti asukohta ja mõistsin, et rõngad on veel rohkem viltu kui eelmisel päeval. Sedapuhku 1,5-2 mm. Teatejooksus kaardi servast legendi täpsustamine on tüütu tegevus. Kaardid paremaks ja Euroopasse!

Tavarada

Tulemused

Kaart

Sh Liblikhajutus

Teatejooks

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (7)

Tagasi

olle (at) server.ee