OO.cup

23.07.2010

Siin Snovik, Sloveenia. Olen horisontaalis horisontaalil, mis lookleb 500 m ümp. Koht pole kaugel Ljubljanast, mingi 30 kilti. Mäed on siinsamas maja taga. Homme hommikul olen kõpsti vertikaalis, sest algab 5päevajooks OO.cup/2010 (Orienteering Online Cup), mille etapid peetakse Zgornja Savinjska orus ja Velika planina platool (tõlkes Suur Karjamaa). Viimase kõrgeim koht on 1666 m ümp. Sloveenias teen läbi MMi eel viimase olulise treeningetapi.

Norra

Juuli alguses tegin lühikese laagri Trondheimis, valmistusin MMiks. Norrakate MMi katsevõistlustel jooksin samu radu, mis võõrustajadki. Laagri käigus ja pingevabalt joostes on keeruline MMi koha eest võitlevatele sportlastele konkurentsi pakkuda, aga kalendriga kaotamine polnud siiski plaanis. Head õppetunnid sain. Läbitavuse kajastamine (nt tumerohelist kasutatakse kohati väga kergekäeliselt), teevalikud jms. Lisaks üks eksperiment 25 m kõrget kaljut otse rünnata, mis maksis 5 minutit. Sel korral võisin seda lubada.

Craftcup 7, lühirada: 5,8 km, 350 m tõ 1. kaart, 2. kaart, tulemused
Craftcup 8, tavarada: 14,67 km, 860 m tõ 1. kaart, 2. kaart, tulemused

Soome

Nagu eelmine kord kirjutasin, pidin pärast Trondheimi minema Soome FIN5 jooksma. Kahjuks jäi see lõbu minu jaoks täielikult ära. Pärast Norrast tulekut õnnestus mul ühe lõigutrenniga säärelihasel kümneks päevaks tuju nii ära rikkuda, et enamat kui sörk ei tulnud kõne allagi. Kahju, sest et see oli oluline aeg tugevateks trennideks. Eks OO.cupil paistab, mis seis on.

Enne Sloveeniasse tulekut tegime Andreasega väga hea 6x5’/2’ lõigutrenni ja jalg oli ok. Jooksime Kükal sel rajal. Raba ja künkad – magus! Kuigi õhutemperatuur annab praegu trennile pigem soolast maitset juurde. Ma olen palavaga treeninud nii kõige kuumemal ajal kui ka mõnel päeval jälginud kogenud jooksjate soovitust treenida jahedamal ajal ja olla kuumimal ajal lihtsalt õues, et organism tasapisi palavaga harjuks. Sel juhul on trennid olnud nt kl 8 ja 20. On ju 25 kraadi ikka pisut mugavam kui 33. Siin Sloveenias on veel palavam, aga homme pidi juba näit poole väiksem olema. Äkki saame isegi 20ga joosta.Pilt 1: OO.cup/2010 etapid, www.oocup.com ja maps.google.com koostöö
Pilt 2: Suur Karjamaa, en.wikipedia.org


Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee