Talv

22.12.2009

Kunagi oli nii, et esimene arv, millele hommikul ärgates mõtlesin, oli pulss. Tuli lugeda, et teada, mis seis on. Enam ma seda reeglina ei tee. Viimase nädala jooksul on ärgates olnud taas näidud meelel. Ühel hommikul oli 19, teisel 18 jne. Võiks arvata, et seisund on ikka päris hea, kui nii madal hommikupulss on. Paraku, jah, on miinus ka näidu ees olnud. Nii et polnud tegu pulsiga. Hoopis selge märk sellest, et õues on ilm pisut teravamalt lõikama hakanud ja tõenäoliselt panevad isegi laplased oma ruudulisel särgil kenasti ülemise nööbi kinni. Mina panen jalga Segeri sokid ja tunnen ennast väga mõnusalt! Nii ka treeningul. Rohkem Segerist piirkonna tunnustatuimalt moe- ja riietumisnõustajalt.

Ülejäänud osa mu treeningriietusest, mis meie oludes on nauditava treeningu ja tervena püsimise vältimatuks eelduseks, on aidanud järjel hoida Craft. Olen ka Crafti pakutavaga väga, väga rahul - iga ilma jaoks on sobiv riietusese olemas. Kui ma mõtlen riietele, millega noorteklassides treenisin ja mis on kättesaadav praegu, siis areng selles vallas on olnud meeletu. Enam ei pea -14ga panema selga puuvillast pildiga T-särki ja sellele kilekat (=kilekotti) peale vedama, et siis tikksirgelt täiel kiirusel üle lageda minema pühkida. Muidu hakanuks ju külm.

Lisaks tahan kindlasti ära mainida Eesti Kaitseväe ja Delta, kes on minu suurimateks toetajateks. Ilma nende abita oleks väga keeruline praegust sportlasteed ette kujutada.

Paar nädalat tagasi olingi Soomes klubi juures laagris. Tutvusin sellise spordialaga nagu orienteerumine. No see on ikka eriti põnev värk! Kui lamp pähe lüüakse ja võõras kohas öösel metsa aetakse, siis on seiklust rohkem kui rubla eest. Seda enam, kui saad lambi, mis eriti ei tööta. No, jah, ma päris nullist rajale ei läinud. Olin alaga põgusalt tuttav, aga viimane liikumine kaardiga oli tervelt neli päeva varem. Jooksime ühel õhtul rajal, mille linnulennulise tempoga alla 10 min/km läbinu saab hinnanguks väga tubli (seda öise variandi ja kerge lume puhul). Meie klubis selliseid eesrindlikke ei olnud, raja reeglitepäraselt läbinuidki oli alla veerandi startinutest. Lund oli ka, aga maastik oli karm, füüsiline ja tehniline. Kohe selle maastiku kõrval tuleb järgmisel aastal Jukola teatejooks. Korraldajad olevat sügisel müünud juba 800 treeningkaarti - Jukola on klubidele oluline!

Järgmisel hommikul oli klubi testjooks maastikul, maastotesti. Ma ei tea teisi klubisid, kes peaks oma testjooksu o-rajal. St iga kord on sama rada. Esimesel korral oli see kindlasti väga hea lühirada. Nüüdseks kütavad kohalikud seda distantsi ilma kaardita. Kiireim teekond on neile hästi teada. Mitte mulle, mul oli kaart kaasas. Minu debüüt sel rajal ja jala proov maastikul üle pika aja piirdus lihtsalt tugevas tempos jooksuga. Sain ka kaarti jälgida. Esimeste tempos poleks suutnud praegu püsida ega ka kaarti vaadata. Selline tuttavat teekonda pidi jooksmine on ikkagi teine spordiala. Üllatavalt suureks käristasid praegused parimad testjooksjad vahe selle ajaga, mis kunagi MMi mitmekordne medalimees seda rada täistempos orienteerunud on. Umbes kaks minutit joosti ring kiiremini. Kuigi arvatavasti pulsinäidud nii suurt vahet ei ennustaks. Kui üldse mingit erinevust oleks. Igal juhul on orienteerumisest tekkivad ajakaod märkimisväärsed. Nö “tähistatud”-testitud-tuttav trass on oluliselt kiirem.

Kahe ringi kiireimatest jäin selgelt maha, aga mõnus oli taas metsas joosta. Klubi uus treener tegi hea üllatuse. Pärast jooksu kutsus auravad ja väsinud sportlased enda ümber. Mõtlesime, et siit tuleb mingi positiivne lööklause talviseks ettevalmistusperioodiks, aga võta näpust. Ulatas hoopis uue lühirajaga kaardi ja eraldistardist minutise vahega minek! Siis vajus päris paljudel lõug vastu maad. Oli noorte meeste nägudelt näha, et selleks ei oldud valmis. Erilist vastu vaidlemist ei olnud ja punnitati see peaaegu pool tundi ka veel läbi. Hiljem selgus, et lisarajale minek oli vabatahtlik. Eriti hea on seda öelda pärast jooksu.

Õhtul kerge sprinditreening ja päev hiljem veel tiir ühel teisel Jukola treeningmaastikul ja tutvus orienteerumisega oli selleks nädalaks läbi. Jube äge ala!

Rahulikke jõule!

Öine Jukola trenn:

Kaart

Delta testjooks:

Kaart

Lisarada pärast testjooksu:

Kaart

Päevane Jukola trenn:

Kaart

Loe kommentaare (8)

Tagasi

olle (at) server.ee