Re˛iim säästlik!

07.03.2009

Üldanesteesias abstsesstonsillektoomia. Op. kulg tavapärane. Lubatud kodusele ravile. Re˛iim säästlik! Nii kirjutati eelmisel nädalal minu haigusloo väljavõttele. See äkiline haigus, mis tabas mind kui välk selgest taevast, virutas tõsise põntsu kogu hooaja ettevalmistusele.

Vabariigi 91. aastapäev jääb mulle meelde küll. Hommikul jooksin, polnud häda midagi. Väga hea tunne oli. Õhtupoolikul võttis võimust terav neeluvalu. 24 tundi hiljem oli enesetunne äärmiselt vilets, 48 tundi hiljem täiesti kohutav ja 72 tundi hiljem olin Kõrvakliinikus opilaual.

Natuke seletust pakub kliinik.ee'st leitud järgnev tekst:

Vahetult pärast angiini põdemist tekib haigus mõnikord uuesti. Ilmub tugev ühepoolne valu kurgus koos suu avamise raskusega. Neelu vaatlemisel näeb ühel pool kurgumandli kohal tugevat turset ja esilevõlvumist. Taoline leid on tüüpiline mandliümbruse mädanikule. Raviks avab eriarst mädakolde kirurgiliselt. Niisugune komplikatsioon areneb sageli juhtudel, kui angiini ravi ei ole olnud piisav.

Kuigi ma pole angiini põdenud (vähemalt hiljuti mitte), oli mul sellele kirjeldusele vastav haigus, mis erandjuhtudel võib tekkida ka muudel põhjustel. Äge mandliümbruse mädapõletik. Sellest tuli kirurgi abiga vabaneda, sest ravimid ei andnud tulemust. Et unest maksimumi võtta, jäin sama hooga ilma ka mandlitest. Tõsi, ka see polnud minu otsus.

Naljaga pooleks võin ju ennast lohutada, et minek on nüüd kindlasti hoopis kergem. Ikkagi kaotasin kaalu ju! Aga arvestades viimase kümne päeva ravimite hulka ja söödud toidu vähesust ja olematut treeningut, tuleb tõdeda, et olen kukkunud keldrisse. Ajan ennast püsti ja hakkan kohe uuesti üles ronima, kui selleks luba antakse. Selles pole küsimust. Tõenäoliselt läheb töövõime taastamiseks umbes kaks kuud. Jukolaks korda, MM on augustis!

Täna õhtuks pidanuks ma olema Hispaanias. Algama pidi laager, mis pidi kestma 5. aprillini. Loodetavasti saan liituda teiste laagrilistega nädala-kahe pärast. Et nelja nädala asemel saaksin vähemalt kaks mõnusamas kliimas treenida. Tervis siiski ennekõike! Täna ei astunud lennukile just seetõttu, et kirurg hoiatas veritsuse ohu pärast. Ütles isegi korra, et ei luba mul lennata. Paranen kodus ja lähen, kui kõik on hästi. Praegu on katt veel kurgus.

Loodus ikka vahel mängib vingerpussi.

Olge terved!

Pilt rubriigist Täna Tähtveres. Tähtis on valida sobiv treeningpartner, et tempo ei käiks üle jõu.

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee