Portugalist

10.03.2011

Portugali laager on lõppemas. Enne reisi said suusad kodus tõhusa doosi parafiini. Arvasin, et saan lauad nüüd keldrisse suvepuhkusele viia, aga tundub, et lähevad veel käiku. Eesti kui suur suusamaa, ilmselt hoitakse rajad lahti Jaanipäevani. Jõuga. Nui neljaks.

Portugalis oli hea. Olime siin minu Soome klubi Deltaga, sh oli kaasas klubi värske liige Timo Sild. Meil on klubis sel aastal nii palju uusi ja tugevaid tegijaid (ka Timo vend Lauri, kaks tugevat soomlast jne), et mul pole aega neist eraldi kirjutama hakata. Andku nad andeks! Me ei jõua õhtuks Lissaboni muidu.

Saime siin teha palju erinevaid kaarditrenne. Osalesime laagri käigus ka Portugal “O” Meeting’ul. See on iga-aastane päris suur võistlus. Tugevaimas klassis osales sel aastal u 100 meest. Neli päeva, kaks tava-, kaks lühirada. Jooksuvormilt ma suurt midagi ei oodanud, aga tehniliselt poolelt ootasin paremat. Jooksin just 3. päeva, mis oli WRE võistlus ja tõenäoliselt seda võeti konkurentide poolt ka kõige tõsisemalt, päris viletsalt. Tegin palju-palju vigu. Kokku 4 ja 5 minuti vahele. Tõenäoliselt olime võistlustele eelnenud 8 päeva jooksul teinud liiga palju kaarditrenne, et võistlusel saaks hästi minna. Pea oli väsinud ja ma proovisin kivihunnikutes (vt 3. päeva kaarti!) kergema vaevaga hakkama saada ning kasutada navigeerimiseks reljeefi ja üksikuid puid. Seda selleks, et mitte raisata aega liigsele kivide lugemisele. Katse maastik lihtsaks teha ei õnnestunud. KP-rõngasse jõudsin, aga tähised jäid peitu.

Esimene ja viimane päev olid tavarajad. Need läksid tehniliselt palju stabiilsemalt, kuigi mitte päris puhtalt. Tõsi, rajad olid ka palju lihtsamad. Teine päev oli ka lühirada ja see oli üks nendest päevadest, mille kohta mul on treeningpäevikus vahel märge NULLpäev. Siis ei liigu ei mõte ega jalad ja kõik on minu vastu. Siis voldin kaardi kokku, panen tasku ja ütlen, et alati tuleb uus päev.

Kaardid leiad kaartide lingi alt. Lisaks võistlustele on seal kaks ebaõnnestunumat treeningut ka. Et end vihale ajada...

Head libisemise jätku!

Pilt: Anu Åkerman POMil. Eesti ootab comebacki!

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee