Uus treeningaasta

18.11.2009

Marek võttis haamri enda kanda ja mina astusin lihtsalt üleni kangelt üle finišijoone - selline oli hooaja viimane võistlus, o-maraton Blodslitet Norras. See oli kuu aega tagasi. Et ma pole pikalt midagi kirjutanud, ei tähenda siiski, et ma pole veel pikast võistlusest kosunud.

Blodslitet

Blodslitet joostakse ühisstardist: alguses kolm lühemat hajutustega ringi (u 4,5km tk) ja siis hajutuseta u 12 km tiir lõppu. Kindlasti on vaja esimene osa joosta hästi ja pääseda ühisele osale soliidses seltskonnas. Selline oligi plaan. Hoida tuulde ja mitte improviseerida, kuna just viimane tegevus on mind tänavu mitmel võistlusel alt vedanud.

Esimese ringi poole peal oligi kõik plaanitult - tulin sinna koos enda hajutuse liidritega. Siis aga oli mul hädasti vaja natuke oma rida ajada, mis lõppes esimese veaga (5. KP). Ringi lõpus tegin veel väikse vea ja kaardivahetusse tulles olin juba ära andnud u 2 minutit. Esimene ring oli mul pikima hajutusega.

Sellest hoolimata nägin veel teise ringi alguses esikümnesse jõudnud Carl W. Kaasi paarkümmend sekundit ees. Varsti aga lülitus märkamatult peale orienteerumisvaba autopiloot ja ilmselt umbes kaks minutit olid mu mõtted krt-teab-kus ning ma lihtsalt jooksin kuhugi. Suutsin järje nii ära kaotada, et viga kokku läks maksma u 4,5 minutit. Sellega oli sisuliselt võistlus läbi. Kuigi 26 kilomeetrist oli läbitud vaid umbes kuus. Edasi jooksin üksi ja vähemotiveeritult. Päike paistis, katkestamise peale ei mõelnud.

Kolmas ring läks juba rahulikult, kuigi ikkagi tehniliselt krobeliselt. Kaardivahetuses enne ühist pikka ringi olin liidritest maas u 14 minutit, Mareki grupist 7 minuti kaugusel. Viimase ringi algus oli vaevaline. Tundus, et kõik liigesed, mis saavad jooksul valusad olla, olid valusad. Lisaks tõmbusid tagareied kangeks. Mõnest järsemast mäest astusin alla külg ees - nii oli põlvedele ja hüppeliigestele mugavam. Liikusin siiski vaikselt lõpuni ja väga hea meel oli finišisse jõuda. Ei hoolinud üldse sellest, kui palju ma siis lõpuga maha jäin. Pärast suuremaid vigu olin nautinud liikumist kaunis looduses.

Tulemused

Norras oli muidu ka tore. Saime Mareki hea sõbra Raio jalgpallimängu vaatamas käia, mis oli väga lahe. Kuna me Marekiga omavahel nimetasime seda reisi ka aitame-Fredrikstadi-joone-alt-välja projektiks, siis saame oma osaga igal juhul rahul olla. Meie vaadatud mäng lõppes 3:0 Fredrikstadi kasuks. Tulime südamerahuga ära Eestisse, kuid edasine on spordisõbrale teada - Fredrikstad langes esiliigasse. Kahju.

Uus aasta

Pärast seda reisi olen tegelenud jala ravimisega. Olen saanud teada, et tõenäoliselt oli mul Vastseliina Eesti MV tavarajal hüppeliigese sidemate osaline rebestus kahest kohast. Et ma olin sügisel jooksnud veel CISMi ja rida väikseid starte (uskudes ise, et vast midagi hullu pole), siis polnud jalal aega terveks saada. Pidanuks hooaja lõpetama kohe pärast eestikaid või siis hiljemalt CISMi järel, aga kahjuks ma alahindasin traumat.

Nüüd on ravikuur läbi, käes on juba uus treeninghooaeg ja ma olen tasapisi saanud hakata rahulikke jooksutrenne tegema, mis on muidugi ülemata meeldiv. Jalg ja tervis üldse on muidugi prioriteet nr 1 - nii et koormus kasvab teosammul. Mul on lõppenud hooajast väga palju õppida, kuna see oli minu jaoks võibolla üks ebastabiilsemaid põhiklassis joostud aastaid. Tehniliselt pean saavutama "vana-hea" enesekindluse. Lisaks tehnilisele ebakindlusele polnud sel hooajal ka füüsiliselt eredaid hetki (v.a. MMi teatejooks!). Pigem vastupidi. Treeningus olid kindlasti omad vead. Talvise ettevalmistuse lõpus kokku kukkunud tervis suve jooksul maksimaalset töövõimet ei saavutanudki. Nüüd on ees uus valge leht ja sellel on alati olnud maagiline mõju. Iga aasta alguses ju lubavad inimesed hakata paremaks. Nii ka mina. Sel aastal treenin ma palju paremini (paremini ei= tingimata rohkem).

Pildil Marek Kõikvõimas - ühe näpuliigutusega näitab ta ära jalgpalluri klubivaliku ja orienteeruja vead hooaja ettevalmistuses. Ja siis see pilt pannakse veel ajalehte ka.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee