MM-i teatejooks

21.08.2009

Sellisel päeval ei ole võitjaid. MM-teade võinuks sama hästi olemata olla. Ühe mehe ränga õnnetuse (oks tungis 12 cm ulatuses reielihasesse) järel peatusid ankruvahetuses järgmised kolm, et teda aidata. Neli esimest võistkonda olid mängust väljas. Medalid läksid võistkondadele, kes neid ära teeninud polnud. Inglisekeelne ülevaade võistlusest.


Jooksin teist vahetust. Markus andis mulle teate üle 14. kohal, 1:23 pärast liidrit Venemaad. Mis kõige olulisem, sain rajale tugevas pundis. Minu jooks:

Alustati tugeva tempoga ja läbisin enda esimese hajutuse hästi. Kolmanda punkti (107, 108 või 109) ümber oli tunda segadust, paljud eksisid. Ka Föhr ja Hubmann vilksatasid korraks puude vahel. Arvestasingi, et varsti ilmub mu silme ette valge rist punasel taustal, aga šveitslast ma siiski enne finišit rohkem ei näinud. Soomlast samuti mitte. Neljandaks KP-ks oligi meil kogunenud hea seltskond: Procházka (CZE), Öberg (SWE), Gonon (FRA), Gristwood (GBR), Weltzien (NOR) ja mina. Pikemal lõigul viiendasse (113) saime kätte Krajciki (SVK) ja Kruminsi (LAT). Nüüd oli selge, et ees sai olla veel ainult Novikov (RUS). Hoog oli hea ja jalad tundusid kerged. Seitsmendasse (116) tegin enamusest erineva valiku, joostes ümber mäe. See viis mind grupis esimeseks. Jäin taktikale truuks ja jooksin ringi ka järgmise etapi (122). Grupp minu selja taga läks otse üle mäe ja sedapuhku osutus minu valik aeglasemaks – nõgesed olid otsustanud teeraja sulgeda. Tempo langes ja punktis oli grupp enne mind. Nägin siiski ees lõunanaabrist rongi viimast vagunit kadumas tihnikusse üheksanda (123) suunas. Arvasin, et grupp on veel koos, aga kahjuks olin ma enda eelmise teevalikuga just nii palju maha jäänud, et ei näinud tihedas metsas, kuhu Gonon, Öberg ja Procházka kadusid. Lisaks olime punktivõtul Gristwoodi, Weltzieni ja Kruminsiga ebakindlad ning jäime tugevast kolmikust maha.

Sellest oli kahju, sest meie punti ei jäänud sel hetkel tugevat vedurit. Kõik olid pisut ebakindlad. 11. KP-s (126) olime kolmikust umbes minutiga maas. Liider Venemaa oli ees 2:40-ga. Järgneval pikemal etapil tegi mu kõht järjest hullemat valu, tempo langes ja isegi väsinud Krumins oli tõusul mu ees. Lahendus saabus tõusu lõpus. Boksipeatus. Läks paremaks! Norra oli jõudnud pool minutit ette (KP-s 128), britt ja lätlane vaevlesid väikse vahemaaga Weltzieni järel. Siin oli nähtavus hea ja olin kindel, et jõuan neile järele. Paar punkti hiljem, ühe suure tõusu lõpus olingi Norral kõrval ja tundus, et Läti ning Suurbritannia on jäänud. Nägin ees juba ka Rootsit. Ja siis oli mul vaja teha minutine viga 15. punktiga (131)! See koht jääb väikseks mõistatuseks. Veel tegin vea järgmise, tõesti lihtlabase punktiga (135), ning siis jäi ainult lõpp, mille jooksin üksi. Vahetusse tulin kuuendana. Šveits ja Soome olid lõpus kõvasti kihutanud ja jõudnud u 20 sekundi kaugusele. Raja teises pooles lendu läinud Gonon tuli liidrina, 3:21 enne mind. Venemaa vahetas teisena, 6 sekundit hiljem. Tšehhi ja Rootsi jäid pisut üle kahe minuti Eesti ette, Norra minut ja natuke peale.

Sanderi viimaste päevade terviseprobleemid olid tema jõudu nii palju pärssinud, et tal ei olnud konkurentide vastu palju võimalusi. Protokolli saime 10. koha, 14. olnuks meie õige lõppkoht. Tervikuna tegime hea võistluse.


Kaart

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee