MMini veel mõned päevad

09.07.2008

Pühapäeval algab Tšehhimaal Olomoucis tänavune MM. Esimese distantsina on kohe samal päeval kavas sprint eeljooksude ja finaaliga. Selle distantsi jätan ma mõistagi jooksmata. Mul on võimalus teha kaasa ülejäänud võistluspäevadel, mis viiakse läbi järgmise kava alusel:

Te, 15.07 - tavaraja eeljooks
Ko, 16.07
Ne, 17.07 - lühiraja eeljooks ja finaal
Re, 18.07
La, 19.07 - tavaraja finaal
Pü, 20.07 - teatejooks

Kas ma neil kõikidel päevadel ka starti lähen, selle otsustan MM-nädala käigus. Sest kohe Tšehhimaalt lähen Rootsi, kus tõelise orienteerumispeo, O-ringeni käigus peetakse kolm MK-etappi. Nimelt teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval vahetult pärast MM-i. Programm on tihe. Ja kui neil kolmel päeval on hästi läinud, siis on põhjust minna starti ka järgmisel päeval, kui reedel viitstardi (pole enam MK) põhjal selgitatakse O-ringeni võitja eliitklassis.

Ettevalmistused aasta suurvõistluseks on läinud normaalselt. Mai lõpus alavormis (haigus) läbi tehtud Ventspilsi EM osutus tõhusaks treeningnädalaks. Lätist tuleku järel ei langenud mu füüsiline vorm, nagu tihti pärast kurnavat võistlusnädalat, vaid muutus paremaks. Juunis sain rahulikult harjutada. Jukola võiduga kaasnenud emotsioonid on aidanud spordirõõmu kõrgel hoida. Vaid Tšehhi laagris ja selle järel valutanud hüppeliiges on pisut treenimist häirinud, aga õnneks mitte oluliselt.

Tšehhist tuleku järel harjutasin nädalakese Otepää küngastel ning tegin läbi lühikese alpitoa tsükli. 1. ja 2. juulil jooksin Balti Sõjaväemängude lühiraja ja teatejooksu Mustla-Nõmmel. Hoolimata väga raskest enesetundest esimesel päeval ja kesisest teisel, sain vajaliku koormuse kätte. Avapäeval tegin tehniliselt normaalse soorituse (ebakindel kohati). Teisel tegid Sander ja Andreas konkurentidega liiga suure vahe sisse ja mul oli viimases vahetuses keskendumisega natuke probleeme ;) Ühe KP läbimisel kadus kontakt kaardiga kolmeks minutiks. Õnneks piisas võiduks ka sellisest jooksust.

Nädalavahetusel käisin Soomes kontrollstarti tegemas. Kahjuks istus veel väsimus kehas ja õiget minekut kontrollida ei saanud. Mul oli viie käigu asemel kasutada ainult kolm. Viimase nädala enne MM-i treenin väga kergelt, et toimuks vajalik ületaastumine. Et läheksin MM-ile vastu puhanuna ja värskena ja loodetavasti väga heas vormis. Stardiks oli Soomes Kesälaitumen Rastit. Kaotasin Jarkko Huovilale kuue minutiga, üks kaheminutine viga tuli. See on hea signaal!
Ülemisel pildil O.K. koos praeguse Jukola rändauhinnaga, foto Pekka Luoma. Alumistel pitidel meenutusi Jukolast, fotod Kari Sallinen. Kari lausega on hea lõpetada: mida vähem vigu, seda parem tulemus.

Balti Sõjaväemängud

Lühiraja tulemused

Lühiraja kaart

Teatejooksu tulemused

Teatejooksu kaart

Kesälaitumen Rastit

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (3)

Tagasi

olle (at) server.ee