10mila

22.04.2009

Laupäeva öösel vastu pühapäeva joosti aasta esimene suur teatejooks. See oli Lõuna-Rootsis peetud 10mila. Delta sai kirja 11. koha. Mulluse Jukola võidu järel olid ehk kõigil meil sisemuses ootused pisut kõrgemad, aga mõeldes maastikule ja sellele, et 10milal on kümnesed võistkonnad ning Jukolal seitsmesed, siis võis arvata, et liidritega sammu pidamiseks peab meil kõik algusest lõpuni väga hästi õnnestuma.

Paraku läksid aga kaks vahetust kümnest alla ootuste. Isegi nii pika võistluse (võitja aeg natuke alla 10 tunni) puhul võivad pisiasjad olla väga olulised. Delta jaoks oli ehk võtmemomendiks see, kui pikimal öövahetusel (4. vahetus, 18 km), teatejooksu rängimal etapil üldse, otsustas Leonid Novikov ühel hetkel teha erineva teevaliku kinnipüütud IFK Göteborgi mehest. Läks aga nii, et rootslasel õnnestus hiljem liidrite grupile järele jõuda, Deltal mitte. Leonid vedas teist gruppi, mis oli aga oluliselt väiksem ja nõrgema koosseisuga. Venelane tegi küll väga hea jooksu, aga sellest ei piisanud. Neljanda vahetuse järel olime liidritest maas nelja minutiga. Ees oli aga paljudest tugevatest võistkondadest koosnev 13-liikmeline seltskond, mis jäigi meile sisuliselt püüdmatuks. Kuuenda etapi järel oli kaotus esimesele juba peaaegu 20, finišis aga 21 minutit. Seekord nii.

Jooksin üheksandat etappi, mis oli sel korral vaid 6 km pikk. Õnnestus see igati hästi. Jooksuvorm on selline nagu ta praegu on, aga oluline oli see, et tehniliselt tegin hea soorituse. Norida võib ehk mõnede KP-de peale- ja väljajooksude kallal, aga need on vähesed sekundid. 13. punktis andsin 20 sekundit ära sellega, et vaatasin juba punktist välja joostes kaardilt koodnumbrit, et punkt pidi olema nr 126. Aga punktis olin vaadanud ekslikult SI-jaama pealt, et oli 125. Tagasi! Oli ikkagi 126 sinna ka kirjutatud.

Hajutus oli ka keskmiste hulgast. Esimeses punktis oli kaks ajaliselt enam-vähem võrdset hajutust (114 ja 115) ja üks aeglasem (116). Mul oli 115 ja seega kiire. 5. punktis oli juba suurem hajutuste vahe. Punkt 102 oli vähemalt 40 sekundit kiirem kui 122, st minu KP. 112 oli aga veel mõned sekundid aeglasem. Etapi kiireimad ajad jooksid need, kel oli alguses 114 või 115 ja keskel 102. Viimane hajutuspesa, 8. KP, oli juba väiksemate vahedega. Ka siin sattus mulle (140) ajaliselt keskmine punkt. 84 oli aeglasem ja 152 kiirem.

Esimene olulisem start on tehtud ja nüüd jätkan ettevalmistusega. Kindlasti võistlen nelja nädala pärast EMV-l Riias, aga enne seda...? Ilmselt käin Ungaris MM-laagris. Jõudu tööle!

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee