Öine treening

19.04.2004

Esmaspäev, 19.04.2004. Bergshamra (ca 7 km 13 KP (+2km), ca 90 min, SLS 147/127). Pärast hommikust trenni, mille jätsin nõrkuse tõttu poole pealt katki, ei plaaninud õhtul üldse välja minna. Puhkepäev. Tunne aga paranes õhtuks oluliselt ja kui Tommy öisesse trenni kutsus, siis polnud pikka juttu, minek...

Kell 20.30 ratta selga (kasutada oli ainult madala sadulaga naistekas, põlved käisid peaaegu vastu lõuga) ja 5 km sõitu kohtumispaika. Aeg 12.13 on napilt parem kui mehed jooksevad staadionil. Tommy naeris minu ja ratta üle, aga võttis mind siiski auto peale, ratas kraavi.

Pisut peale 21 alustame. Kottpime veel pole, aga kaarti lambita ei näe. Tommy võtab muidugi endale uue lambi ja annab mulle enda vana, mille ta sai siis, kui oli 16. Seega saab lamp tänavu 19 a vanaks. Halb enne.

Kuna mul on puhkepäev, siis pingutada ei taha, luban Tommyl konksus püsida ja keelan kiiresti jooksmise. Treening on mõeldud õhtuse ajaveetmisena vabas looduses.

Trenni kulg

10. Lähmegi rahulikult, aga sellest hoolimata teeme kohe viga (nr 10-st alustasime).
11. Saan ilusti, Tommy "maandub" vale künka otsas.
12. Reljeef tihe, ja viga tuleb, leian väikse orvandi minutise otsimisega, Tommyl läheb kauem.
13. Kõmm! Ja alla lagedale välja. Siis veel punktist ka mööda. Midagi ei saa aru. Pimedas on kõik teisiti.
1. See on suhteliselt lihtne, aga T uitab jälle kuskil minutikese.
2. Selle saame koos puhtalt - suure liini taga!
3. Ja hakkab jälle pihta. Peitelises metsas ei saa aru, kuhu poole langeb, kus on mägi.. Viga, viga..
4. Nüüd näitab Upplandi mees, kuidas kompassiga joostakse. Peaaegu terve etapi punast joont mööda. Iseasi, kas see just kiireim tee on, aga siinsetel maastikel ei kaota otsejooksuga kunagi palju. Väga hea.
5. KP läbimistega on viletsamad lood, jälle viga. Mina ei mõika siin miskit ja parandada teda ei oska.
6. OK
7. Püsin konksus, aru ei saa, Tommy teeb viga ja vannub.
8. Jälle kõik OK, kuni punkti läbimiseni...
9. Väikse kobistamisega.

Loodetavasti läheb Tiomila 16 km-sel pikal ööl paremini. Ta ei olnud tänasega üldse rahul.

Loomulikult ei lõppenud öine metsajooks minu jaoks ka sel korral põleva lambiga, viimased 15 min hõõgus otsaees ainult tagasihoidlik apelsin. Kaarti isegi natuke nägi. Liigun endiselt kursil 10-st 8 lõppeb pimedas....

Ja oligi 1.30 lõbusat jooksu metsas tehtud. Pärast 5 km ratast jõuan koju 23.30. Päris reibas tunne on. Aga uni on magus.

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee