Enne Jukolat

12.06.2012

Eelmisest kirjutisest võib järeldada, et mais oli Rootsis EM. Oli tõesti. Ja ilmselt oli ikkagi õige otsus EM kaasa teha, kuigi talvel sai tõsiselt osalemist kaalutud, kuna ettevalmistuse aeg oli vigastuse tõttu lühike. Sain EMi kaudu koha MMi koondises, mis oli üks Rootsis võistlemise eesmärke

Minu jaoks oli mu võmalik maksimumtulemus teada umbes poolteist nädalat enne EMi algust, kui tegin viimase tempotreeningu. Kell ei valeta. Teadsin, et olen lühirajal ehk u 35 minutit kestval distantsil oma parimast vormist maas ligikaudu 2 minutit. Aga ma ei läinud ju jooksuvõistlusele. Orienteerumises on palju muidki muutujaid. Olnuks võistlused mõnes Baltikumi džunglis, istunuks kuklas siiski suuremad lootused. Oleksid ja poleksid. Teadsin, et kui endast maksimumi välja pigistan, siis jõuan ehk 20 sisse, ei enamat.

EMi lühirada, 19. koht. See jooks oli väga lähedal päeva maksimumile. Šveitslasigi üllatanud ülijärsud ja kivised lohud-oosid (polnud ühelgi treeningmaastikul selliseid) olid mulle rasked, kuid maastiku joostavamas osas hoidsin isegi esikümne piiri kiirust. See oli positiivne üllatus. 19. koht oli väga hea tulemus minu jooksuvormi kohta. Mul tuleb olla rahul. Kui jätta kõrvale Olav Lundanesi “maailmarekordiline” jooks (2,2 % ideaalajast!!!), siis minut kaotust kaheksandale sisendas lootust, et ma pole enam hirmus kaugel. Eeljooks: kaart, tulemused. Finaal: kaart, GPS, tulemused.

EMi tavarada, 32. koht. Neljas võistlus viie päeva jooksul. Ei saanudki õiget vaimu peale ja kahjuks oli starti minnes rohkem kohustuse täitmise kui pidupäeva tunne. Ma ei olnud sisemiselt eelmistest jooksudest ära kosunud. Ei mingit suurt pettumust, lihtsalt reaalsus ja viletsavõitu jooks. Eeljooks: kaart, GPS, tulemused. Finaal: kaart, GPS, tulemused.

EMi teatejooks, 12. koht. Täitsin enda ülesande selles osas, et tulin avavahetusest tagasi esimeses grupis. Raja viimases osas vajusin enda vale otsuse tõttu grupi lõppu – sellega ei saa rahul olla. Lauril ja Timol ei olnud kõige meeldejäävam päev ja lõpuks saime riikide arvestuses 12. koha (17. kõikide võistkondade hulgas). Kiitused lätlastele 6. koha puhul! See asi vajab veel klaarimist. Kaart, GPS, tulemused.

EMi järel oli taastumisnädal ning MMi plaanide tegemise aeg. Seejärel jooksin Belgias enda ergutamiseks kaks sprinti. Belgia MV oli esimene sprindi võistlus 3 aasta jooksul. Läks vastavalt. Tapvad trepid (jooksin u 170 m tõusu) ning palav ilm. Thuin, suurepärane linnake sprindi ja turismi jaoks. Nädal hiljem jooksin teises suurepärases turismilinnas, Brügges. See polnud päris võislus, aga kindlasti väga hea treening. Thuin: kaart, tulemused. Brügge: kaart.

CISM - meeskonnavõistluse pronks

Mõnevõrra ootamatult olen nüüd Taanis sõjaväelaste MMil ehk CISMil. Kaks individuaalvõistlust on peetud, täna on puhkepäev. Üleeilsel lühirajal olin 5. ning eile tavarajal 13. Ja meeskondlikult oleme teeninud pronksmedalid!

Lühiga olen kindlasti rahul. Minu puudusteks, nagu ikka, tagasihoidlik algus ja sekundite kadu seal, kus rada on hirmus krussis koos (ka sel korral oli teravnurkadega liblikhajutus). Õnnitlused Timole ilusa jooksu ja lühiraja pronksmedali puhul! Tavarada oli minu poolt üks pidev ebasujuv liikumine ja positiivset eriti ei pakkunud. Ei ühtegi suuremat viga, aga hirmus palju väikseid. Vajanuksin ehk stardis kalaga näkku virutamist. Tulemused: lühirada, tavarada, meeskonnavõistlus.

Meeskondlikku medalit pole me kunagi varem saanud, nii et see pronks on kindlasti kordaminek! Aalborgi tihnikud on meid soosinud. Teised on siinse metsada selgelt suuremas hädas. Palju õnne meile teie poolt!

Ja ööl vastu pühapäeva on JUKOLA!!! Sedapuhku kohe Helsingi külje all.

Pilt: EMi teatevõistluse finiš Faluni suusastaadionil. Sealsed trepid on põhjustanud mulle ilmselt "elu valusaimad jalad", kui ühel kenal kevadpäeval aastal 2005 otsustasin Kalle Dalini hüppetreeningu kaasa teha. Hiljem olen korduvalt Tartus sellistest treppidest puudust tundnud (lauluväljak on lapsemäng). Tehvandil hüppamine on tundunud peaaegu eluohtlik.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee