40 päeva MMi avastardini

30.06.2010

Vähem kui 6 nädalat on jäänud MMi alguseni ja treeningutes on järgnevad neli nädalat päris põnevad. Imet enam ei tee, aga kvaliteedi ja kvantiteedi vahel õige tasakaalu leidmisega saab seisund paremaks muutuda kindlasti. Praegusel lähtepunktil pole häda midagi.

Juunis tegin neli starti Soomes. Valmistusin rahulikult Jukolaks ja usun, et olin selleks võistluseks päris hästi valmis. Nädal enne suurjooksu, 12.-13. juunil, jooksin Espoo lähedal Suunto Gamesi, kus avapäev läks hea alguse järel käest ära. Olen ma jooksnud mõne hea lühiraja tänavu? Teiseks päevaks tegin mõtlemises vajalikud "parandused", kaart oli 1:15 000, distants tavarada ja see läks juba oluliselt paremini. Kahe päeva summas olin teine.

Kaks päeva hiljem, teisipäeval, jooksin Soome suurimal õhtuvõistlusel Forssa Gamesil. Olin 117 põhiklassi osaleja hulgas 3. See oli hea tulemus, kuigi teise KPga andsin ära 40-60 sekundit. Sellesse punkti jäi paljude võistlus.

Jukola kohta oli ette teada, et tuleb keeruline ja aeglane maastik. See oli distsipliini kontroll. Piltlikult öeldes oli küsimus selles, kas suudad lugeda detailidest kubisevat raamatut sõna-sõnalt ning vajadusel silphaaval veerida või libised diagonaalis üle ridade. Usutavasti peegeldus jooksu tulemus just selles. Vähemalt nende vahetuste puhul, kus individuaalse töö osakaal suurem oli. Sain eelviimases vahetuses kirja 6. etapiaja, mis on OK. Raja teises pooles kaotasin hajutuse ja paari väikse veaga suurema osa ajast, mis etapi kiireimast maha jäin. Alguse 40 minutit olin väga heas konkurentsis. Delta tervikuna esines ootustest nõrgemalt, kuigi lõpuks tõusime 8. kohale, mida pole kindlasti vaja häbeneda. Tehnika ala.

Edasi?

Täna sõidan Trondheimi, kus saan teha MMiks kõige sobivamaid treeninguid. Osalen nädalavahetusel ka norrakate MMi katsevõistlustel. Meid on laagris kokku kolm, lisaks minule Kirti ja Merike ka. MM-koondis on muidugi suurem, aga kuna täiskasvanute koondise ettevalmistusele on alaliidu tugi null, siis… Ettevalmistuse üldine plaan on hetkel selline, et juulis tahan läbida kolm olulist etappi. Esimene on Norras. Sealt tulen tagasi, võtan mõned päevad kergemalt ja sõidan siis Soome FIN5-le, kus teen järgmise intensiivse osa, kuigi ma ei jookse tervet programmi. Siis olen taas mõned päevad kodus ja juuli ning ettevalmistuse tähtsaima osa lõpetab Sloveenias OOCupi 5päevajooks. Kokku 10 starti 25 päeva sees, aga koormus pole kõigil 100%. Seejärel jääb 12 päeva MM-i avastardini, mis peaks olema piisav aeg taastumiseks. Ma arvan, et see on hea plaan.

Suunto Games, 1. päev: Kaart, tulemused

Suunto Games, 2. päev: Kaart, tulemused

Forssa Games: Kaart, tulemused, pildid

Jukola: Kaart, 6. vahetuse ajad, lõpptulemused

Pilt Forssa Gamesilt (www.forssagames.fi). Maapind sambla all on salakavalalt kivine, tehes joosu pealt kaardi lugemise keeruliseks. Muidu on maastik nagu kuskil Eestis. Risu on palju.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee