Kodus tore, kuigi igav

20.01.2009

Tartlase suusarõõmud mahuvad praegu 200 x 250 m ala sisse. Kombineerides Tähtvere spordiparki piiravat 850-meetrist ringi ning seespool väänlevat 1,3 km pikkust sprindiringi on kokku võimalik saada tervelt 2,15 km pikk suusasõit ilma sama rada tallamata. Vapustav! Ja neid tiire võib teha mitu. Tõsist suusahunti ei sega ka see, et ala on täiesti lage ja treenides on selline tunne, et sõidad küll, aga ikka oled kogu aeg sama koha peal.

Jooksuks on Tartu samuti suurepärane koht. Metsa ja mägesid pole, aga teid on ja tuuliseid lagedaid ka. Treening vastutuult - treening raskendatud tingimustes. Kel soov treenida on, seda tingimused ei sega. Lülitab ennast välja, vaikib ja jookseb.

Muidu läheb väga hästi. Kuskil jõulude ja aastavahetuse ajal olin mõned päevad kerge haigusega kodus. Ühes lühikeses koondise laagris käisin jaanuari alguses. See oli Otepääl. Läks rahulikult ja enam-vähem plaanide järgi. Ka edasi olen veel päris pikalt kodus, sest sel aastal võtan laagritega tagasihoidlikumalt. Aega on, kevadel olulisi starte pole ja kuni treenigrütm kodus on hea ning annab tulemust, pole ka põhjust reisimistega ennast väsitada.

Märtsis olen ilmselt neli nädalat Hispaanias. Ja aprillis läheb trall lahti. Klubi laager Soomes, 10mila Rootsis. Ka enda laager Ungaris? Mais Eesti MV ja Balti MV, võimalikud stardid Soomes või hoopis laager Ungaris. Juunis MK ja Põhjamaade MV Soomes, Jukola, MK Norras, koondise laager Ungaris. Juulis MMi ettevalmistus. Augustis MM. Septembris CISM ja Soome MV. Sellele lisaks palju, palju väiksemaid asju. Võibolla isegi mõned jooksud sel aastal. Vaatan, kuidas jalgade tervis on.

Aga enne veel, veebruaris, on taas ilmselt väike koondise laager, umbes neli päeva. Valgehobusemäel tõenäoliselt. Ning seejärel, veebruari keskel, pakub loodetavasti paraja annuse sportlikku meelelahutust Tartu maraton. Juba 1,5 nädala pärast peaks ma aga ühe seiklusliku pühapäeva veetma Ida-Virumaal. Kurtna järvistu võõrustab 5. Winter Xdreami. Kui võistkonnakaaslased Marek ja Andreas aega annavad, siis naudin ilusat loodust ja tunnen rõõmu sellest, et saab liikuda suuremal alal kui 200 x 250 m. Kindlasti on aga olulisim lahkuda tänavu Winter Xdreamilt vigastuseta. Eelmisel talvel Valgehobusemäel saadud kõhrevigastust põlves ei tahakski meenutada... Ei, ei - ei mingeid jamasid peala traditsioonilise, rahuliku metsajooksu, mis on teadupoolest terviseks!

Olge terved!

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee