Tagasi maa peal

09.05.2011

Delta 22. koht nädalapäevad tagasi Rootsis peetud 10milal polnud see, mida võistkond ootas. Kindlasti ei hõljunud me pilvedes ning ei oodanud võitu ja ainult võitu, kuid mingis mõttes maa peale tagasi tõi see võistlus meid ikka. Mina jooksin 8. vahetust ja tegin seda viletsalt, saades kirja 26. etapiaja. Liiga palju kogunes eksimusi, nagu ka paljudel võistkonnakaaslastel. Tagasi maa peal olen ka teises mõttes. Nimelt tegin eelmise nädala neljapäeval viimase IHT-sessiooni ja mäestikutsükkel on selleks korraks läbi.

OPN.no on ülistanud Kalevan Rasti 10 mehe sooritust 10milal ja arvutanud välja, et KR kaotas vahetuse parimate aegade summas saadud ideaalajale kõigest 17 minutit ja 55 sekundit. Seda siis võistlusel, mis kestis võitjate jaoks 656 minutit, st peaaegu 11 tundi. Tasub rõhutada, et tegu on suures osas öise orienteerumisega, kus kaotus on väga kerge tulema. Nende 10 mehe seatud tase oli kõikidele konkurentidele liiast. Tublid soomlased! Või siiski tublid 2 prantslast, 2 tšehhi, 1 šveitslane, 1 bulgaarlane ja 4 soomlast. Delta värve kaitsnud 2 venelast, 3 eestlast ja 5 soomlast jäid sedapuhku liidritest kaugele. Ei loe, et meil on tugev võistkond – kui ise vigu teeme, ei jõua me kuhugi.

Mul oli 8. etapp, umbes 12 km. Ärkasin kl 2:15, metsa sain alles 5:46. Nats vara viidi platsile, seal läks külmetamiseks, u 0 kraadi oli. Kõhus keeras, nagu varahommikustel tugevatel pingutustel ikka. Vigu tegin, sest ei suutnud keskendumist hoida (vt vigu ülevalt pildilt). Tähistatud lõike ja teeradadel jooksmist oli üllatuslikult palju. Jooksin kokku u 13,6 km, sellest tervelt 4,7 oli tähistus/teerada/lage. Ootasime tehniliselt väga rasket rada, aga seda ei tulnud (tehniliselt raskeimad olid kolm esimest vahetust, neist raskeim ilmselt just teine, kus me palju aega kaotasime). Aga muidu oli ju täitsa tore!

Eelmise nädala neljapäeval lõpetasin IHT mäestikutreeningu. Tsükkel sai läbitud 20 seansiga 32 päeva jooksul. Tahtsin alguses 4 nädalaga hakkama saada, aga päris mitmel päeval tundsin, et rütm hommikul trenn, päeval IHT, õhtul trenn niitis mind pikali. Lisaks jäi sellesse perioodi ka 5 võistlust. Võibolla polnud kõige mõistlikum nädala sees ärritada end hõreda õhuga, et siis sõita nädalavahetustel Lätti-Soome-Rootsi võistlema. Samas on IHT minu jaoks uus ja huvitav ning tahtsin seda ära proovida ajal, mil pole väga olulisi starte.

Nüüd on siis põnev jälgida, mis organismiga edasi toimub. Triatleet Priit Ailt läbis minuga samal ajal sarnase tsükli. Soovitan lugeda tema kokkuvõtet. Kuigi loomulikult järgisime kumbki IHT puhul individuaalset kava, siis võrdluseks võib öelda nii palju, et üldjuhul ma endaga nii karm ei olnud kui Priit. Lõpus siiski proovisin ära ka masina lubatud maksimumkõrgused ja “kükitasin vaikselt 6000 peal”.

Lõppenud nädalavahetusel osalesin Lõuna-Eesti KV'l, kus tegin arulageda jooksu. Vast nii oligi hea! Sport läheb edasi Eesti MV, Balti MV ja Prantsusmaa MM-laagriga. Vi hörs!

10 mila tulemused

Kaart

Loe kommentaare (40)

Tagasi





olle (at) server.ee