Punktid metsa, 10-mila läheneb

23.04.2004


Reede, 23.04.2004. Massum. Täna viisin Roslageni võistluse tarvis metsa KP-de kohtadele plastmassist vidinaid, millel numbrid peal. Need asendatakse siis järgmisel nädalal tähistega. Mets on seal Massumis päris vinge, kuigi minu jaoks kohati liiga kivine, jube koperdamine. Kaardile, mille siin välja panin, lisasin 1. päeva meeste põhiklassi pika etapi (kirdest edelasse), mis tundus päris huvitav.

Sel nädalavahetusel ootab siis ees aasta esimene tõsine katsumus, Tiomila. Klubi jaoks aasta tippsündmus. Mulle "jäeti" 16 km ning võistkonna lõppkoha otsustamine. Mitte et ma kardaksin seda vahetust või raja pikkust, aga selge on see, et ma olen raske ülesande ees. Hea meelega läheks katsumusele vastu paremas konditsioonis. Või õigem vist oleks öelda, et parema enesekindlusega, sest praegu pole mul oma tasemest mingit erilist ettekujutust. Reaalsus on see, et ma ei tohi olla väga pettunud, kui kaotus vahetuse parimale on 10-12 minuti kandis. Loomulikult loodan ma paremat, nt alla 30" km kohta, aga ma ei tea ju, mida mu keha ütleb, kui tuurid üles võetakse. Töövõime peaks olema nii hea küll, et 16 km läbi jaksan töötada. Nii et arvatavasti ma päris seisma ei jää, aga ilmselt pole ma veel valmis ka väga kõrge tempoga jooksuks, nagu nt teiste algkiirusega kaasa minemine või terav lõppkiirendus. Mul tuleb eelkõige keskenduda puhtale orienteerumisele. Nii hästi kui ma oskan.

Ilmateade lubab laupäevaks vihma ja pühapäeva hommikuks paari miinuskraadi! Karm. Tõeline Tiomila ilm. Peamine, et ei haigestu. Pühapäevast neljapäevani oleme Västeråsis harjutamas.

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee