10mila, EM

10.05.2012

Deltal pole viimaste aastate 10miladel läinud kõige paremini (22. ja 16. koht vastavalt eelmisel ja üle-eelmisel aastal). Möödunud nädalavahetusel, kui Linköpingi kandis peeti tänavune 10mila, oli meil hea võimalus tulemuste rida rõõmsamaks muuta, kuid 11. kohast enamat me kahjuks ei suutnud. Sama lõppkoht, mis kolm aastat tagasigi. Viimati oli Delta 10milal esikümnes aastal 2004.

Meie suurimaks probleemiks on olnud see, et pikimale öövahetusele minnes oleme olnud tagaajaja rollis ja sealt tõusta on juba väga keeruline. Sellel aastal oli võistkond koostatud nii, et långa natten algaks löögipositsioonilt. Nii läkski, kuid kahjuks ei õnnestunud Leol teha samaväärset jooksu 2008. aasta Jukolaga, kus ta meie võidule üliolulise panuse andis. Vead ning ebaõnn kukutasid meid taas tagaajajateks. Sellelt positsioonilt oli 11. koht hea saavutus. 4. koht jäi vaid 6 minuti kaugusele (võiduaeg 10 tundi ja 50 minutit).

Minule antud 9. vahetus oli sedapuhku võrdlemisi lühike ja kerge – 9 km pikk ja sellestki suur osa oli o-vaba jooksu. Oma tulemusega, etapi 8. aeg, võin rahule jääda, kuigi päris selgelt ei ole ma hetkel sellises krossijooksus konkurentsivõimeline. Paar viga tuli ka. Oli küll ette teada, et alguses ja lõpus on põlluületused ning kihutamine, kuid keskel väheke orienteerumist, mis nõuab maharahunemist. Ma ei tulnud siiski päris hästi rütmivahetusega toime ja tegin raja keskel kaks pooleminutilist viga.

EM

Juba järgmisel nädalal on aasta esimene tiitlivõistlus, EM, mis minu jaoks algab eeljooksudega esmaspäeval ja teisipäeval. Rootsi. Falun, Mora, Orsa. Dalarna loodus on fantastiline! Kindlasti tulevad väga head võistlused. On huvitav näha, mis tasemele olen jõudnud 5 kuud pärast põlvelõikust. Olge terved!

Pilt: Delta gäng jälgib naiste võistlust.

10mila kokkuvõte Delta kodulehel

Tulemused

Kaart

Pulsifail

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee