MMi ettevalmistus, SG, Jukola

15.06.2011

Nädal Prantsusmaal läks kiiresti. Kokkuvõtvalt võib öelda, et augustis tuleb kahtlemata suurepärane MM, mis pakub võimsaid o-elamusi. Sisemuses on selline tunne, et nende maastike tundmaõppimisel oleme juba hiljaks jäänud. Ülesanne on ilmselgelt keeruline, aga mitte võimatu! Möödunud nädalavahetusel jooksin Helsingi juures Suunto Gamesil, selle nädala lõpus ootab ees klubihooaja tippsündmus Jukolan Viesti.

Leedus Kura säärel peetud Balti MV järel olid maastikud Annecy ja Chambery vahel midagi hoopist teisest äärmusest. Võistlustempo oli umbes kaks korda aeglasem, pinnas kivine ning risune ja tõusud suured. Tehnilist külge iseloomustades ei jaksa seletadagi, kui ranget distsipliini seal vaja rakendada on, et mitte kaduma minna.

Järeldused MMiks:
- Jalad pean teipima väga korralikult, et saaksin normaalselt keskenduda orienteerumisele, muidu läheb matkaks;
- Pean 1:15 000 kaardi lugemisel kindlasti kasutama luupi, muidu mängin lotot;
- Pean olema valmis tegema sellele maastikule omaseid teevalikuid;
- Pean olema valmis keskmäetikuks, palavuseks, tõusudeks ja pikaks keskendumiseks.

Mul oli MMpilet käes pärast Balti MVd ja Prantsusmaal joostud tavaraja katsevõistlusele sain vastu minna õppimise meeleolus. Kahjuks võtsin seda jooksu liiga lõdvalt, lasin end häirida ja tegin meeletult palju vigu. Nagu enamus teistestki. 25. koht 169 mehe hulgas polnuks muidu lihtsalt võimalik, sest stardinimekiri oli päris tugev. Finišiprotokoll räägib selgelt, et kohal oli 1 õpetaja ja 168 õpipoissi.

Kohad MMile said sel päeval Kirti Rebane ja Lauri Sild. Kuna EOLi ametlikud uudised hoiavad saladust muude koondislaste osas, siis on minu kohus ära märkida ka teiste sportlaste saavutused. Grete Gutmann ja Peeter Pihl kindlustasid endale koha MMile lühiraja katsevõistlustel. Seda küll talvistes oludes (1. juuni, 2 kraadi, 10 cm lund), kuid selge ülekaaluga teiste ees. Annika Rihma ja mina olime koondisekoha saanud Eesti MV ja Balti MV põhjal.

Nationale Savoie (tavaraja katsevõistlus):
Kaart Olle teega
Kaart Olle ja Daniel Hubmanni teega (kaardil ka mõned splitid)
Tulemused

Kaks muud kaarti:
Treening, Prepoulain
Lühiraja katsevõistlus (katkestasin)

Suunto Games, Jukola

Suunto Gamesi jooksin Jukolaks ja Soome maastikuks valmistumise eesmärgil . Nuuksio Rahvuspargi fantastilised maastikud, kuum ilm, 2 head jooksu ning auhinnaks saadud Suunto t3d Running Pack (on kellelgi soovi?) iseloomustasid nädalavahetust. Suutnuks ma esimesel päeval ilma lõpu pooleminutise veata ning teisel päeval 80sekundise veata sipelgapesaKPga hakkama saada, olnuks väga hea. Pole hullu.

Nüüd on jäänud vaid mõned päevad, et olla valmis Jukola peoks!

1. päev:

Tulemused

Kaart

2. päev:

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee