FIN5 tehtud, mäestik ootab

21.07.2009

Möödunud nädalal Hämeenlinnas peetud FIN5 mitmepäevajooks läks hästi. Olin kokkuvõttes kolmas. Pärast heitlikke jookse juunis tahtsin kindlasti FIN5 nädalaga o-tehnilise enesekindluse taastada. Kõik päevad läksidki tehnilise poole pealt sujuvalt ja tagasi vaadates võib isegi hetkeks tunduda, et võinuks kohe alguses julgemalt joosta. Aga tõenäoliselt oli just rahulik algus see, mille kaudu nädala lõpuks ennast kaarditöös juba kindlalt tundsin, nii et kahetseda pole midagi.

Viiest päevast kaks olid lühirajad, kaks pikendatud sprinti ja üks korralik tavarada. Tava oli minu jaoks muidugi olulisim, aga võita ma seda päeva ei suutnud. Juhtisin jooksu 65 minuti järel, kuid viimasel kolmandikul tegid kaks paari minust paremat tööd ning jätsid mulle neljanda koha. Peamine oli siiski see, et jooksutunne oli hea ja raske distants mind päris maha ei murdnud. FIN5 kaardid ja tulemused.

Nüüd ootab ees mäestikulaager. Sõidame homme Sander Vaheriga Šveitsi. Treenime seal kaks nädalat. Otsime MMi vormi. Täpsemalt on elamiskohaks Jakobshorn (2590 m ümp) ning peamiseks treeningkohaks säästuaja sobivaim pelgupaik Davos (1540 m). Ajakava on kalendris. Mäestikulaagreist huvitatuile saksakeelne jutt Jakobshornis treenimisest siin.

Jaksu!

Pilt: FIN5 teine päev, sprint Hämeenlinnas, raja lõpp Häme kindluse juures. Foto Pekka Luoma.

Loe kommentaare (6)

Tagasi

olle (at) server.ee