MMile Soome

04.07.2013

Täna sõidan Soome, kus peetakse o-jooksu MM. Koht Vuokatti, aeg 7.-13. juuli. Viimase postituse järel on asjad liikunud vaikselt paremuse suunas. Jukolalt tuli klubile kolmas koht. Igati tubli tulemus. MMi teine laager läks enesekindluse kasvatamise mõttes kenasti, kuigi protokollid näitaksid justkui midagi muud.

MM on ukse ees ja see on tore. Ei tea, kas suudaksin ka parimal aastal öelda enne tiitlivõistlust, et olen 100 % valmis, sest alati võiks ju midagi olla paremini. Kuid võistlused algavad ja enam pole mõtet mõelda ettevalmistuse peale. On aeg leida sellest aastast positiivne, kuigi see võib tunduda keeruline, ja minna hea tundega starti. Jooksen Vuokattis lühirada ja loodetavasti ka teatejooksu.

Juuni võistlustest. Jukola neljas aeg 5. etapil oli igati hea. Mõned väiksed pisivead, keskmisest tsipake kiirem hajutus, u 10-15 sek. Kuigi sama vahetust jooksis mitu erinevate tugevate o-riikide MM-koondislast, siis suuremaid järeldusi pole mõtet teha. Rada oli väga lihtne. Positiivne, et esimest korda sel aastal töötas mul käiguvahetus. Tõenäoliselt ma ei liialda, kui ütlen, et pidin tegema võistluse käigus sadu möödumisi eelmiste etappide jooksjatest, kes olid loomulikult okupeerinud kiireima vao. Möödumine nii lühikesel võistlusel tähendab arvestatavat kiirendust. Sedapuhku suutsin spurte teha, veel kuu varem puudus mul igasugune käiguvahetus. Terve meie sats (HiKi) jooksis väga hästi, kui välja arvata üks suur viga kolmandal etapil (5 min?). Kaart, lõpptulemused, 5. vahetuse ajad, 5. vahetuse GPS-jälgimine

Pärast Jukolat olime Lauriga nädala MMi laagris. Kuigi üldine maastikega sõbrunemine läks kenasti, siis mingil põhjusel jooksin ma nädala lõpuks energiast tühjaks. Tahtsin laagri viimasel päeval teha tühjendustreeningu soomlaste MMi tavaraja katsevõistlustel, aga kuna ma olin juba enne starti sisuliselt tühi, siis jätkus kütust vaid 15-20 minutiks. Tulin ära. Juba päev varem jättis mul “pilt kaadreid vahele”, aga tavaraja proovimisest loobuda ma ei tahtnud. Kodus on olnud aega 10 päeva kosuda ja teha viimased vajalikud trennid. Organism on taas kenasti laetud.

Laagris tegin kaasa ka soomlaste lühiraja katsevõistluse, mis peeti kaks päeva enne tavaraja oma. Nagu tihti laagri käigus joostavate võistlustega läheb, oli häälestatus kehv. Tulemuseks tõneäoliselt halvim lühirada, mis olen Soomes jooksnud. Neli suurt KP-viga, kokku 5,5 minutit, pluss muu pudi-padi. Siiski oli paljudes kohtades suhe kaardiga väga hea, kuid olek liiga ladna. Tõde on see, et lihtne on jõuda KP-le suure hooga väga lähedale, aga tunduvalt raskem lajatada lagipähe. Vähemalt sel maastikul. Kõik minu suured vead tulid KP läheduses.

Soome koondise MMi katsevõistlused: lühiraja kaart, tavaraja kaart, tulemused.

Olge terved!

Foto: Valentin Novikov haub tulemust


Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee