Hea päev

22.04.2004

Neljapäev, 22.04.2004. Riala. Klubi treening (4,61 km; 33 min; SLS 159/147). Pärast vindumist viletsa enesetunde küüsis, mis kestnud juba mõnda aega, tegin eile puhkepäeva. Hommikusel sörgil oli samm raske ja otsustasin siis õhtuse treeningu ära jätta. Algses plaanis oli õhtuks lühike intervalltreening (kiirendused 30"-90", summa 7´). Olen seda varasemalt kasutanud mitmete võistluste eel. Mitte just raske harjutus, aga keerab organismi hästi üles. Nüüd tuleb siis Tiomilale minna uinutatud kehaga. Ega sellest suurt lahti pole midagi, 16 km on pikk rada, küll organism käima läheb.

Täna see-eest oli juba palju erksam tunne. Hommikul jooksin klubimaja ümbruses oleval ringil, s.o. 11 km pikk ja päris künklik. Sörkisin kaks otsa, kokku 1.40, ja tunne oli täitsa hea. Kerge saun tegi oleku veel mõnusamaks. Ning õhtuses treeningus oli juba vilets olek unustatud. Nautisin iga sammu Riala avakaljudel. Oli kergem tunne, olin justkui paar sentimeetrit kõrgemal. Kui vorm heaks läheb, olen loodetavasti veel "10 cm kõrgemal".

Hea treening

Tänase treeningu eest peab tänama pensionär Sivertit. Jälle oli hunnik KP-sid metsas ja mitmed eri pikkusega ringid saadaval. Kaardid radadega muidugi trükitud ja lahtised legendid samuti. Ainult tule ja jookse. Mis nii viga harjutada! Lisaks oli Sivert veel jõudnud omal initsiatiivil joonisele kanda ka uued raiesmikud. Riala on see kaart, mille mina digitaliseerisin. Siin peeti 1992 Rootsi MV teade. Kaart on sellest ajast, väga hästi joonistatud ja veel praegugi täiesti päevakohane.

4,6 km ja 33 min oli ideaalne võistluseelne kaarditreening. Parasjagu, et õige kontakt saada ning enne pea väsimist ära tulla. Vinge! Sivert muidugi suutis mind järjekordselt oma nippidega orki võtta (4. KP, sadulad eri kõrgustel). Lisaks hüppasin järgmisel etapil lugemisega vale soo äärde, vilets järjepidevus. Vigadest hoolimata - väga hea treening! Ka kohalik ajaleht Horrtelje Tidning oli kohal ja tegi 10-mila loo jaoks klubi 1. võistkonna meestest pilte. 10-st ainult neli oli meid siin, teised valmistusid mujal.

Elamisluba veel ei saanud

Eile päeval käisime siis Jonasega Uppsalas kohalikus migratsiooniametis elamisloa asjus. Kõiksugu värvilisi oli uksetagune täis. Härra, kes minu ees letile nõjatus, ei jätnud just kõige usaldusväärsemat muljet. Kui temalt küsiti, kust ta raha saab, et Rootsis elada, vastas tegelane, et pangast. "Mis pangast?" kõlas järgmine küsimus. "Sellest, mis jõe ääres on," vastas mees silmagi pilgutamata. "Mis pank see on?" küsiti. Härral ei olnud meeles. Aga tädi ei jätnud teda rahule: "On see Rootsi pank?" Jah!.. jne.

Ametniku sõnum mulle oli aga see, et tulgu ma tagasi, kui mu lubatud aeg (3 kuud) hakkab täis saama. Siis vaadatakse avaldus üle, ei pidavat probleemi tekkima. Kui ma ainult treenin, ei tööta, ja mul on raha, et end ülal pidada. Järelikult tuleb varakult pankade nimed pähe õppida.

Nädal pärast Tiomilat peetavad OK Roslageni võistlused joostakse maastikul, kus ´92 oli Rootsi MV lühirada. Samuti väga hea kaart. Homme lähen ja viin paarkümmend KP-eelset märki metsa.

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee