Soome MVl jätkus mind 20 minutiks

20.09.2010

Nädalavahetusel peetud Soome MV lühirajal olin 19. ning teates Delta II võiskonnaga 20. Füüsiliselt jätkus mind kokku umbes 20 minutiks, kuigi jooksud kestsid 22, 37 ja 66 minutit. Kolm starti kahe päevaga vahetult pärast haigust oli selgelt liiga palju.

Lühi eeljooks

Laupäeva hommikul peetud lühiraja eeljooks oli väga hea. Mul õnnestus peaaegu kõik. Suur eesmärk oli 380 konkurendi hulgast 49 finalisti sekka pääseda (7 eeljooksu, igast 7 edasi). 20-minutise tehniliselt keeruka distantsi puhul on Soomes võimalusi väga, väga paljudel. Olin kindel, et pean andma stardipiiksust finišini täiega hagu. Seisund ei lubanud kerget kvalifitseerumist. Keskmine pulss 22 minutit kestval ühtlasel pingutusel 96% maksimumist ning 105 % anaeroobsest lävest poleks hästi treenitud ja tervele inimesele realistlik. Siiski pole siin tegu minu eriliste võimetega eirata piimhappe kuhjumist. Ülikõrget keskmist näitu seletab haigusejärgne ebaefektiivne puperdav süda. Sel päeval ei olnud lävepulsski tavaline. Olin 3. Maailma magusaimat skalpi pole mõtet ületähtsustada, see oli eeljooks.

Kaart
Tulemused

Lühi finaal - aasta efektseim viga

Finaalist pole kahjuks palju rääkida. Kahte purakat ühele päevale ei mahtunud. Eeljooksus start kl 9:51, finaalis 15:19 - ma ei taastunud vahepealse ajaga ära. Lisaks vahetasin hommikuse loe-kõik-välja rütmi finaali pikal etapil (3. KP) jäta-kõik-vahele rütmi vastu, aga kaldusin ropult vasakule. Tahtsin 750 m teesse kinni joosta. Selge, teadlik risk, mis sel korral ei õigustanud ennast. Tavapärases seisus mulle kaks starti päevas pigem sobib kui ei sobi. Sel korral tuli soojendusest alates eirata karjuvat lihasvalu. Olin 19.

Kaart
Tulemused

Tetejooks

Enne jooksu oli teada, et rajad on 9,7-10,5 km, võimas hajutuste vahe. Sain vahetuses kaardi ja püüdsin oma langusteed jätkava vormiga reipalt alustada. Peagi viskasin pilgu kaardi serva, seal seisis 10,5. See oli tsipake valus. Niigi oli kõvasti tegu, et ennast liikuma saada. Mitu võistkonda läks oluliselt lühema hajutuse ajal mööda, nii et sisuliselt olin terve raja üksi. Tempo oli sant. Kui ise oled kott, siis kaob ka mott. Hooaeg on sisuliselt läbi. 25manna on veel joosta.

Kaart
Tulemused

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee