CISM Leedus

06.10.2008

Täna sõidan Leetu, kus sel nädalal peetakse sõjaväelaste MM. Järjekorras 41. orienteerumise CISM-ile läheb Eestist seitse mees- ja neli naissportlast. Kavas on lühirada, tavarada ja teatejooks. Kahe individuaaldistantsi põhjal peetakse arvestust ka võistkonnavõistluses. Eelmisel aastal Horvaatias oli meeskonna sooritus stabiilsuselt nii heal tasemel, et võistkonnavõistluse medal oli käega katsuda. Me ei saa tänavugi teha enamat, kui lihtsalt joosta hästi ning loota, et see kannab meid kõrgele. Venemaa ja Šveits on teiselt planeedilt. Mitmed muudki koondised on meist eeldatavasti tugevamad, aga nende vääramiseks tuleb enda soorituste kõrval loota ka korraldajate maastikuvalikule ja radade planeeringutele, mis võiksid nt skandinaavlased segadusse ajada. Naiskonna medal, kas teatejooksus individuaal- või võistkonnavõistluses, on juba peaegu traditsiooniks kujunenud. Jõudu ja oidu kõigile meile!

Minu enda soov on Leedus teha eelkõige kolm ladusat jooksu ja mitte tunda vigastuste valu. Tunnustatud füsioterapeudid on minuga vaeva näinud, lisaks olen ise viimase kahe kuu jooksul treeningut ümber korraldanud, et Leedus normaalselt joosta saaks. See on mulle oluline võistlus ja nauding heast sooritusest oleks täiuslik vaid vigastuste märkideta.

Ettevalmituslaager Trondheimis läks suurepäraselt. Maastikud on seal vägevad, nagu teada oli. Kasutasin treeningus küllaltki palju sood mööda jooksu, et jalga säästa. Rahulikus ja reipas tempos sain treenida päris hästi. Kaarte ei ole jõudnud praegu lehele üles laadida. Saate neid vaadata nt Andreas Kraasi lehelt ja samas lugeda laagrist täpsemalt.

Eelmisel nädalal proovisin lõpuks kahes o-trennis ka võistluskiirusel metsas jooksmist. Kolmapäeval Piigastes oli o-rütm kohati väga vilets, kohati normaalne. Jalg oli alguses ebakindel, aga sain trenni siiski tehtud nagu soovisin. Laupäeval Pikasaare mägedes, mis pärast Norra mägesid oli mõistagi sile maa, läks juba selgelt paremini. Lisaks loodan, et mu valik tempolõigu (kaardil punasega) osas klappis Leedus oodatava maastikuga. CISM-i lehel on ka võistlusalade vanad kaardid väljas.

CISM 2008. Alytus, LeeduPikasaare mäed:

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee