CISM Kongsbergis

26.08.2010

Järgnev on kirjutatud valmis u nädal tagasi Norras.

MM Trondheimis tehtud, lendasime oma mudaste asjadega Oslosse, kust sõitsime u 2 tundi Kongsbergi ehk “Kuninga mäele”. Taani-Norra kuningas pani neli sajandit tagasi aluse siinsele hõbedakaevandusele, tuues spetsialistidena Saksamaalt sisse kaevurid. Nüüd kutsus Norra armee oma riigi maapinda töötlema orienteerujad. 43. MWOCil (Military World Orienteering Championships, mida sõjaväespordi organisatsiooni nime järgi kutsutakse ka lihtsalt CISMiks) jahtisid o-tähiseid 150 mees- ja 60 naisatleeti 24st riigist.

T 17.08 - Sõjaväelaste MMi lühirada

Üllatuslikult ei olnudki sel päeval MMi väsimus väga karmilt tunda. Mitte et lendu oleksin tõusnud, aga selle lühikese raja jaoks oli seisund normaalne. Valdavalt suunajooksuks kujunenud võistluses leidsin ka kiiresti hea o-rütmi, kuigi maastik oli Trondheimist vägagi erinev. Kahjuks tegin rajal mõned väga napid vead. Neist kahe suurema puhul, kumbki viga u 30 sekundit, jooksin punktist mööda u 10 meetri kauguselt.15. koht - taas tugev keskmik, aga eredam sähvatus jäi tulemata. Veel poolel rajal, liblikhajutuse alguses, olin 14 sekundiga ees Martins Sirmaisist, kes oli finišis viies. Thierry valas MMi teate ebaõnnestumise viha meie peale täiel hingel välja ja võitis selgelt.

Kaart, tulemused

N 19.08 - Sõjaväelaste MMi tavarada

Esimesest sammust alates tundsin, et see ei ole minu päev. Jalad olid rasked, suur väsimus oli kohal. Ei ole sugugi mugav startida nii 12 km rajale mustikate vahele, kui jalg väga raskelt maast lahti tuleb. Töötasin distantsi nii läbi, nagu jaksasin. Olin 17. Lõpuga kinkisin kohti ära, pea ei jaganud enam lahti väga lihtsaid situatsioone, otsides pigem keerulisi lahendusi. Kuigi minutine stardivahe jättis lõpuprotokollile ja medalitele selge jälje, õnnestus mul suur enamus rajast üksi joosta. Olin täiesti kindel, et järgmisel päeval teates mul küll mõtet startida pole. Arvasin, et mis sellest laibast ikka mõnitada. Teised arvasid, et mis see seitse kilti mustikat veel ära ei ole. Ehh… Jah, muidugi jooksen!

Kaart, tulemused

R 20.08 - Sõjaväelaste MMi teatejooks

Kuna Eesti naiskond organiseeris sel tähtsal päeval Eesti hümni mängimise soomlannade võidu läbi, siis olid meil suuremad pinged maas J. Poole jalaga opilaual olev Sander ja Trondheimi MMi võistkonna diskussioonist arusaamatul moel välja jäetud Marek tegid ilusa eeltöö. Vastukaaluks MMi teatele, kus mulle sattus väga hea hajutus, jagati nüüd välja küllaltki halb variant. Soome läks eest ühes ja Läti teises pesas. Jaks oli juba alla nulli ka. Finišis olime 7. Pole üldse halb koht, aga vahetutest konkurentidest selgelt suurem võistluskoormus ei jätnud rohkemaks võimalusi. Hea vormi puhul võinuks vahe naabritega kinni joosta, aga praeguses seisus oli see võimatu.

Kaart, tulemused

Statistikanurk

Täna statistinurgas minu kohad CISMi lühi- ja tavarajal alates esimesest korrast, kui võistkonnas olin:
2005 Soome: 3. ja 6.
2006 Brasiilia: vigastatud
2007 Horvaatia: 16. ja 7.
2008 Leedu: 48. ja 35.
2009 Eesti: 18. ja 4.
2010 Norra: 15. ja 17.

Minu MMi ja CISMi reisi toetas:


Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee