Balti MV Leedus

26.05.2011

Möödunud nädalavahetusel õnnestus mul teha hea jooks Balti lahtistel meistrivõistlustel Leedus. Võitsin viie koondise osavõtul (Eesti, Läti, Leedu, Valgevene, Peterburi) peetud võistlustel tavaraja. Päev hiljem kavas olnud teatejooksul jätsin vigastuse tõttu startimata.

See oli mulle kolmas individuaalne kuld Balti MVl. Batikad on suhteliselt hea vormiproov keset kevadet, kuigi kõikidel täiskasvanute klassi aastatel ma osalenud pole. Vahel on ettevalmistus teisteks võistlusteks olnud olulisem "elamusreisist pioneerilaagrisse". Tänavu sobis Kura säärel peetud võistlus hästi kalendrisse, lisaks oli see ka MMi katsevõistlus ning mulle esimene kord selles äärmiselt kaunis looduses joosta. Minu kohad Balti MV tavaradadel H21 : -, 12, 4, 4, 3, 5, 3, -, -, 1, 3, 4, 1, 1. Väga tõenäoline, et see rida sai nüüd lõpu. Mitte et ma kavatsen ketsid varna riputada, aga on erinevaid põhjuseid, miks mul on keeruline end motiveerida veel seda reisi ette võtma.

Kuigi tundub, et viimasel ajal on popp ka hea jooksu järel vingus nägu teha, siis jätan need asjad kõrvale, mis valesti läksid. Hoidsin plaanist kinni, alustasin rahulikult, jooksin keskmise osa natuke tugevamalt ja lõpus hakkasin end järjest enam pigistama. Tegin tehniliselt igati kontrollitud jooksu ja olen sellega väga rahul. Raja viimase kolmandiku eel püüdsin kolme minutiga kinni lätlaste edukaima orienteeruja Mārtiņš Sirmaisi ja see oli heaks tagasisideks, et mul ei lähe vist väga viletsalt. Olin sel hetkel teisel kohal, kuid raja lõpuga möödusin Jonas Vytautas Gvildys'est ja võitsin üsna turvalise edumaaga.

Homme sõidame koondisega Prantsusmaale MMlaagrisse. Pühapäeval on võistlus (Nationale Savoie), mille meeste põhiklassi start kaheminutiste intervallidega kestab üle kuue tunni! Paljud-paljud on praegu MMiks treenimas.

Tulemused

1. ring:

Kaart

2. ring:

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee