MM-i tavarada, CISM ees

28.08.2009

Ungari MM lõppes pühapäeval tavarajaga. 31. koht jäi minu tulemuseks. Mu kokku üheksast MMi tavaraja finaalist on vaid üks lõppenud tagasihoidlikuma resultaadiga. Samas tegin ma pühapäeval väga vähe vigu ja joostagi polnud raske. Miks masin korralikult tööle ei hakanud, on mulle siiani arusaamatuks jäänud. Võimalik, et hooaja tähtsaima jooksu eel oli liiga palju ootamist, üleootamist, ülevalmistumist vms. Õigeks hetkeks polnud enam jaksu, et MMile vääriliselt pingutada.

Keskendusin tehniliselt heale jooksule, kuna füüsilist poolt enam võistluspäeval ju muuta ei saa. Jooksuvormi pärast polnud põhjust muretseda ka, sest kaks päeva varem, teatejooksus, oli mul minek väga hea. Tõenäoliselt isegi viimaste aastate parim.

Mets oli märg ja kivid ning paks lehekiht libedad. Nähtavus super, joostavus samuti. Punktid tulid ilusti vastu, mõned olid kohe üllatavalt kaugele näha. Teevalikuid oli minimaalselt. Kui Simonas Krepsta mulle raja keskel kahe minutiga järele jõudis, oli see halb üllatus. Arvasin, et olin hästi jooksnud. Liblika keskel kohtasin Olav Lundanesi ja arvutasin kiirelt, et tema on kindlasti veel paremas graafikus kui Krepsta. Sain lõpliku kinnituse, et see pole minu päev. Jooksin lõpuni nagu sel päeval suutsin. Leedulase ees sain vahepeal piisava edu, et ta mu selga ei näeks, kuid kaotasin selle edu paar punkti hiljem tehtud veaga ära.

Veel võistlusest:
- rada 17,55 km 750 m tõusu;
- jahe, selgelt lihtsaim MMi tavaraja ilm viimaste aastate jooksul;
- 80 protsendi osas väga hea läbitavuse ja nähtavusega mets;
- muus osas vilets või kohutavalt halb läbitavus, sh nii võsa, okaspõõsaid kui ennenägematuid nõgeseväljasid (vaene Mats, esimene startija);
- rajal väga vähe teevalikuetappe, enamus punktidest lihtsad ja kaugele näha.

CISM

Hooaeg jätkub. Sõjavälaste MM (CISM) ootab ees. Kaks ja pool nädalat on selle tugevatasemelise jõuproovini aega. Sel aastal joostakse võistlus Eestis ja need stardid on mulle kindlasti väga olulised. Kavas on lühirada, tavarada ja teatejooks. Loodetavasti õnnestub mul ettevalmistus realiseerida paremini kui Ungaris. Arvan, et Davosi laager ja suvi muus osas pidanuks andma palju paremaid tulemusi kui Ungaris näitasin: põrumine lühiraja eeljooksus ja tavaraja 31. koht. Viies aeg teatejooksu teisel etapil oli ainus korralik jooks Ungaris. Nii see asi ei jää! Kindlasti oli see tagasilöök (kogu MM) millekski hea. Sel nädalavahetusel on Eesti MV tavarada, võtan seda hea võimalusena CISMiks treenida.

Ollet toetab:Raja esimene osa:

Kaart

Teine osa:

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee