Avastart lükkus edasi

12.04.2010

Aastaid tagasi olid sõnad köha, nohu, külmetus, kurguvalu jms minu jaoks võrdlemisi võõrad. Ei ole enam ajad need. Enam ei saa ma ühelgi sügisel ega kevadel mööda hingamisteede probleemideta. Aga ma ei dramatiseeri olukorda üle - kui päris haigeks ei jää ja kaua ei pea rajalt maas olema, pole häda midagi!

Tšehhi laagris otsustas organism võtta aja maha kolmeks päevaks - täpselt võistluspäevade ajaks. Enne sain normaalselt trenni teha ja pärast võistlusi pääsesin uuesti metsa, kuigi ettevaatlikult. Prague Easter'i esimese päeva hommikul oli enesetunne sant. Läksin ikkagi teistega veel hommikujooksule kaasa, et olla kindel. Kuigi mässisin end kõige paksemalt riidesse, olid mul külmavärinad ja hingamine polnud kaugeltki puhas. Lisaks oli peavalu. Tervisega ei mängita - sellise tundega ei tohi startida. Ots ümber ja hotelli tagasi.

Kahest kilomeetrist piisas, et selgusele jõuda. Järgmisel päeval polnud sedagi vaja. Kolmandal päeval jaksasin juba trepist pika sammuga üles tulla ja neljandal olin taas metsas. Selge see, et laagris haige olla on väga nõme ja raske on alla suruda tahet joosta-joosta-joosta. Aga ma olen tundnud ka tulemust, mille annab tõbisena treenimine ja seda ei tahaks kohe kindlasti uuesti kogeda. Kahel eelmisel kevadel tegin endale palju rohkem liiga kui praegu. Loodan, et edasi õnnestub tervis korras hoida ja vorm läheb ülesmäge. Nii palju siis sellest. Kevadel peab olema ettevaatlik. Laager ise oli väga hea. Maastikud, rajad, ilm, kõik muu. Tänud Radekile!

Tuleval nädalavahetusel tahaks Soomes rinnanumbri ette panna, teele asuda ja hoida ennast pildis. Nagu seda teeb fotol olev tundmatuks Doksy meheks jääda sooviv maanteede hirm, kes kallutab vilunud liigutusega oma motoriseeritud suksut õiges suunas.

Kaardinäiteid Tšehhist

Ekstreem-maastik (Supi Hora):

Kaart

Lühirajatrenn Prague Easter'i 1. päeva rajal (Čertovy hlavy):

Kaart

Lühirajatrenn kiirel maastikul (Oltářík):

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee