MM-maastikel Västeråsi kandis

27.04.2004


Teisipäev, 27.04.2004. Sõitsime pühapäeva lõunaks Tiomilalt Västeråsi lähedale Surahammarisse, mis oli treeningkogunemise elamiskohaks. Olin õhtul suhteliselt uimane, seljataga oli lühikese unega öö ja pikk pingutus metsas. Enamus meist läksid kaardile, me Marekiga sörkisime kergelt saepururajal.

Täielik nõrkus

Esmaspäeva hommikuses kaarditreeningus jäin juba 20 minuti jooksmise järel kivile istuma. Silme eest lõi kergelt mustaks ja ma ei näinud ümbrusest kuigi ühtlast pilti. "Pilt hüppas ja sahises". Mul oli nõrkus või totaalne energiapuudus. Põhjuseks arvatavasti eilne raske päev või energia vähene taastamine. Jooksin koju tagasi. 90 minuti asemel kestis treening 40 minutit.

Pärastlõunal oli siiski parem, sörkisin pururajal 1.20. Otsustasin juba enne, et üle ühe kaarditrenni päevas ei tohi igaks juhuks teha. Jala pärast.

Teisipäev oli parem

Täna hommikul oli plaanis juba päris vinge maastik, MM-i tavaraja harjutus (vt kaarti). Ka nüüd tundsin end alguses loiult, kuid läksin poole tunniga parasjagu hästi käima ja nautisin enamust 1.40-st jooksust. Planeerisin endale ka mõned transpordietapid, et saaks radu pidi joosta ja puhata tihedast kaardilugemisest. See aitas vaimse väsimuse kiiret kuhjumist ära hoida. Jooksin väga rahulikult ja lugesin kaarti.

"Mets on siin paradiislik", ütles Sixten. Nii see on, suur männi-kuuse mets, aluspõhjal nii mustikat, kanarbikku kui samblikku. Ja kõrguste vahedki kohati päris selged, nii et pole see kant nii sile midagi. Maastikul olid ka peitelisemad kohad, kus mets noorem ja/või tihedam. Nähtavus seejuures ei kajastu alati ühesena kaardilt, küll aga on KP leidmine peitelises osas tunduvalt raskem (nt KP-d 8-9 ja 15), kui puhtas männipargis (1-7).

Pärastlõunal tegid teised Västeråsis sprinditreeningu, panime Sixteniga tähiseid (WC-paber!) maha. Sörksin ainult pisut üle poole tunni. Opitud jalg andis natuke tunda, ilmselt on ta väsinud.

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee