Enne MMi

11.07.2012

Pärast Jukolat käisin Šveitsis, kus jooksin kahel MKetapil ning tegin mõned trennid MMi maastikel. MK oli St. Gallenis, st kaugel Lausanne’ist, kus peetakse tänavune MM, mis algab juba sel nädalavahetusel.

St. Gallenist tahtsin eekõige head lühirajakogemust. Kahjuks polnud mul pärast autosõidule kulutatud reedet laupäeval jalgadest suurt midagi võtta. Lisaks oli mu üllatus suur, kui stardis rada nägin. Huvitav, kas IOF poolt tuleks roheline tuli ka mõne teise korraldaja kui Šveitsi puhul, kui sellist rada MKetapile pakutaks? Võistlejate loovust küll proovile ei pandud, aga kohanesin üllatusliku situatsiooniga kiiresti, kuna mõistsin, et olen seda rada juba varem jooksnud – aastal 1995 Eesti Koolispordiliidu MVl Mustlas.

Pühapäeval oli MKl veel ka sprindietapp. Kuigi minu eelmisest MKtasemel võisteldud sprindist oli möödas mitu aastat, siis tahtsin siit head sooritust ja positiivset elamust. Teadsin, et šveitslaste sprindid on reeglina suhteliselt keerukad, aga uskusin, et saan hakkama. Rada oligi igati huvitav ja pakkus erinevaid teevalikuid. Jooks aga kukkus välja vilets. Jäin korduvalt lugemisega hiljaks, tegin valesid teevalikuid ja õiget rütmi kätte ei saanudki. Pmtslt algaja, vähemalt sellise sprindi mõttes. Lisaks on raske ette kujutada juhtu, et linnas joostes ma ei tea, kus ma olen. Jah, seda vahel juhtub metsas, aga mitte majade vahel. Nüüd olin ühel etapil pool minutit kadunud. Päris huvitav, oluliselt huvitavam kui eelmine päev.

MKle järgnesid mõned treeningud MMi maastikel ja pikk autosõit koju. Oli väsitav, aga loodetavasti kasulik reis. Pärast laagrit olen oodanud, et organismi töövõime paraneks. Vastupidiselt oodatule tuli aga mingi viirus, mis mind suuremaks osaks eelmisest nädalast magamistuppa lukustas. Usun ja loodan, et nüüd lähevad asjad taas ülesmäge ja saan esmaspäeval Lausanne’is rahuliku ärevusega ning rõõmsalt, kuid täie tõsidusega, stardijoonele minna.

Lühiraja kaart
Sprindi kaart
MK koduleht

Loe kommentaare (3)

Tagasi

olle (at) server.ee