MK tagasihoidlik algus

11.06.2009

Soomes Salos peetud tänavused Põhjamaade lahtised meistrivõistlused on nüüdseks minevik. Viimased distantsid, lühirada ja sprint, olid ühtlasi ka väheste osavõistlustega MK-sarja esimesteks etappideks. Lühirajal olin 118 startinu hulgas 33. Sprindipäeval piirdusin eeljooksuga. Miks ei kuulunud avadistants, tavarada, MK-sarja, on mul raske mõista. IOFil on sellised prioriteedid.

Lühirajal tegin taas tehniliselt hea soorituse. Nagu tavalgi. Aga kaotust kogunes läbi distantsi liigagi palju, ilma et ma hoidnuks jooksul pidurit peal. Ma lihtsalt ei liikunud piisavalt kiiresti, kuigi enesetundel polnud viga. Jalad olid vedelad?? Nõutuks teeb see, et mulle tundus, et ma jooksin hästi. Muidugi minutine stardivahe sellisel võistlusel soodustab tihedamat lõpuprotokolli.

Sprindis mul endiselt ambitsioonid puuduvad, kuid võtsin seda MK-starti kui suurepärast treeningut, mida jooksin täie tõsidusega. See oli tänavune esimene sprint ja ehk minu halvim o-sooritus Salos. Umbes pool minutit vigadega ära kinkida nii lühikesel distantsil on liiast. Eriti minu asfaldikiiruse juures. Suurim viga tuli 6. KP-s, kus jooksin hoovialasse, mis nägi välja täpselt samasugune parkla nagu teisel pool aeda, kus oli KP. Edasipääsust jäi puudu 34 sekundit. Seega tähendanuks finaalipääs täielikku õnnestumist. Võibolla poleks sellestki piisanud.

Põhjamaade MV kokkuvõtteks võin öelda, et väga hea oli tunda o-tehnilist enesekindlust. Füüsiliselt olin oodatust pisut kesisemas seisus. Peale märtsikuist "mandlijama" ei oodanud ma maikuuks veel head minekut. Arvasin siis kohe, et tõenäoliselt läheb töövõime taastamiseks umbes kaks kuud. Juuniks pidi seega kõik korras olema. Mitte et praegu midagi hirmus halvasti oleks, aga mõnusat kergust veel jooksusammus ikkagi pole. Kuid see tuleb kindlasti! Võibolla juba laupäeva ööl vastu pühapäeva, kui joostakse Jukola. Deltal on Jukolal võit kaitsta. See saab olema väga raske, aga seda mõnusam väljakutse! Või siis saabub lennuk kahe nädala pärast, kui Oslos on järgmised kaks MK-etappi...

MMini on aega kaks kuud ja vorm läheb iga päevaga ainult paremaks!

Pilt (foto Ilkka Saarimaki) tavaraja lõpusirgelt. Paelad lahti, kruvid kinni?

Lühirada

Tulemused

Kaart

Sprint, eeljooks

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (1)

Tagasi

olle (at) server.ee