CISM lõppes tugeva 5. kohaga teates

13.10.2008

Leedus peetud 41. sõjaväelaste MM orienteerumises lõppes laupäeval teatejooksuga. Ja hästi lõppes! Sest viies koht on Eesti meeskonna jaoks kindlasti suur õnnestumine. Kahe Venemaa võistkonna ja Šveitsi I vastu ei olnud meil midagi teha - tegu on ju maailma kahe parima koondisega. Nemad jagasid omavahel medalid. Seejuures võitis võistluse Venemaa II, kuna terve nädala "surnut mänginud" Hramov otsustas viimasel päeval jalad kõhu alt välja võtta.

Kahe Norra rivistuse, Šveitsi II, soomlaste jt edestamine oli kindlasti väga magus, sest vähemalt paberil on nende nimekirjad meie koondisest tugavamad. Aga, aga - "klassikaline tehnika on klassikaline tehnika." Ehk siis teatejooks on teatejooks.

Andreas alustas väga hästi, nagu ta suure enamuse nädalast jooksnud oligi. Sain teises vahetuses metsa päris heas pundis, 18. kohal. Kuigi liidritega oli vahe sees, siis uskusin, et tegu on lihtsalt hajutuste vahedega. Nii ka oli. Minust mõned sekundid hiljem metsa pääsenud maailma nr 1 orienteeruja Gueorgiou ajas mind juba esimeses punktis alla. Et meil oli alguses sama hajutus, siis sain temaga koos kätte väga hea o-rütmi. St prantslase abiga leidsin üles selle, mis oli terve nädala kadunud olnud. Nägime üksteist peaaegu terve raja, ka paarist erinevast hajutusest hoolimata. Samuti oli kogu aeg ümberringi mitmeid teisi võistkondi. Neist enamus jäid meist õnneks maha, aga kahjuks mitte Läti I. Vahetusse tulin 11. kohal.

Vahetult Sanderi ees läks viimasele etapile palju võistkondi. Õnneks oli meile alles jäänud alguse lühim hajutus, mis jättis meile hea võimaluse võistluses kõrgemale tõusta. Sander ei jätnudki võimalust kasutamata, tegi suurepärase jooksu ja möödus kõikidest konkurendist, kellest veel oli võimalik mööda saada. Vaid Läti ankrumees, võimsas vormis olev Sirmais suutis Sanderile vahetus konkurentsis ära teha. Ilmselt kogemused ja suur riskimine aitasid lõunanaabrite parimal orienteerujal ohtliku, tihnikus asetsenud eelviimase KP muljetavaldaval kiirusel läbida. Kuna viimane punkt ja finiš olid juba väga lähedal, siis sedapuhku tuli lätlastele 11 sekundiga alla vanduda. Kindlasti superesitus Sanderilt ja hea töö kogu võistkonnalt.

Ja nüüd mõttetera. CISM-il olid Norra koondises eranditult tiitlivõistluste või MK kogemustega sportlased. Teades Norra üldist taset, pole vaja nende tugevuses kahelda. Teatejooksus me neid võitsime, kuid meeskonnavõistluses (lühirada + tavarada, iga koondise nelja parema tulemuse summa), kus Norra tuli pronksile, kaotasime neile 15 minutiga. St individuaalsoorituste puhul jääme ikka veel kaugele oma taseme realiseerimisest. Meeskonnavõistluse pronks pidanuks meile igal juhul võimetekohane olema. Aga jooksime nii, et olime kuuendad. Vaatan ise ka peeglisse.

Pilt lõpetamiselt: Serbiast on just tulnud kutse mäestikulaagrisse. Hr Lauenstein Šveitsist (all paremal) arvab, et 1784 m kõrgusel elamine on liiga madalal. Vähemalt 400 tundi 2400m kõrgusel - siis värk toimib! Hr Novikov V. Venemaalt ütleb, et hoopis Krimm on õige koht. Hr Eensaar on lahkelt valmis kolleege nõustama, hea raha eest muidugi ka Munamäge näitama. Hr Merzi Šveitsist ei huvita üldse, millest jutt käib. Ta on niisama mõnus mees. Hr Novikov L. Venemaalt ütleb, et tema on Jukolan voittaja 2008!Kaart (hajutused alla joonitud)

Tulemused

Nüüd natuke parema kvaliteediga ka lühiraja ja tavaraja kaardid:

Lühirada:

Kaart

Tavarada:

Kaart

Loe kommentaare (2)

Tagasi

olle (at) server.ee