Opp nr mitmes?

21.11.2011

Võistlushooaeg on ammu läbi, aga ettevalmistus uueks pole minul veel alanud. Sportlikus mõttes on sügis olnud masendav. Hoolimata sellest, et Belgia on võõrustanud uskumatult ilusa ilmaga ning pakkunud rohkelt avastamist. Kahjuks on aga valutav põlv tõmmanud kriipsu peale suuremale hulgale sportimisrõõmust. Palju aega on tõe ootuses raisku läinud. Parema põlve MRT näitab katkist meniskit, öeldi mulle eelmisel nädalal. Ise see ei parane, lõikus on möödapääsmatu. Siit ka mõned seletused sügishooajale. Järgmisel nädalal peaksin olema vigastuse kohalt veel targem ja kui opivajadus saab kinnitust, siis ka kiirelt lõikusele pääsema.

Olen paar aastat tagasi endale lubanud, et oma sportlasteel pole ma enam kunagi selles seisus, kus “nuga on ainuke lahendus.” Oppide loetelu on juba liiga pikk. Pole midagi teha, tuleb lubadust murda – mets kutsub endiselt nii kõvasti, et teeb olemise rahutuks.

Hoian ennast praegu liikumises vastavalt sellele, kuidas jalg lubab. Rattasõit on põlvele soodne liikumisviis. Olen mõelnud ka teistele võimalustele. Nt tahtsin proovida treeningut, kus jala liikumisulatus oleks võimalikult väike ja põrutust oleks samuti võimalikult vähe. Pidin leidma väga järsu tõusu. Otsisin siis Tarmo lõputust kaardikogust välja suurima nõlvaga kaardi (Stoumont), mille leidsin. Sõitisin sinna, Brüsselist ca 140 km eemale, Spa ringraja lähistele. Planeerisin tõusulõigu metsaradadele ja radade kõrvale ning sain 1,65 km kohta 250 m tõusu. Päris lahe oli seda joosta. Ainult alla ei saanud hästi… Mis üles valutu, see alla topeltvalus. Neli sellist ja olekski kilomeeter tõusu nagu maast leitud. Sain teha kaks. Selle trenni jaoks oleks vaja palgata autojuht või viia alguses üles 4-6 rula.

Mul on väga hea meel aasta 2011 üle selles mõttes, et sain joosta sisuliselt terve hooaja. Kevadel tundus, et MM on väga suure küsimärgi all vasaku jala hüppeliigese tõttu, aga näedsa, välja vedas! Super. Hooaeg läks tasapisi ülesmäge kuni juunini, nagu pidigi. Edasi ei läinud sama hästi. Veel juulis Brasiilias tundus, et seisund on taas tõusuteel, kuid augustis ei õnnestunud MMil seda kinnitada.

2 asja:
- Vist ükski nii CISMil kui MMil käinud tugevam tegija ei suutnud teha võimetekohast tulemust nii Rios kui Chamberys;
- Olen jooksnud 11 MMi. Kõige halvemini olen oma oskusi realiseerinud Ungaris 2009 ja tänavu Prantsusmaal. Mõlemale MMile eelnes vahetult suur kolimine. Võibolla kokkusattumus, võibolla mitte, igal juhul mitte vabandus.

Jätkame võitlust!

Sügisvõistlustest pole midagi rääkida, rohkem meelelahutus kui tõsisport. Kaardid siiski:
24.09 MK lühirada (Liberec, CZE) - jõuetu.
25.09 MK tavarada viitstardist, 1. kaart (Liberec, CZE) - isutu.
25.09 MK tavarada viitstardist, 2. kaart (Liberec, CZE) - tujutu.
02.10 Nationale (Masy Noord, Genk, BEL) - palav, 29C?
08.10 25manna, 5. vahetus (Almnäs, Södertälje, SWE) - huumor.
23.10 Flandria MV (Waterschei, BEL) - väga huvitav: suurem osa kaardist on tehtud 2 m reljeefijoonega, kuid kõrge mäe osa 5 m joonevahega. Oli ikka sein keset panni – jooksin ja mõtlesin, et mis maa see Flandria on?

Pilt: Lohk. Umbes nädal tagasi peeti Brüsseli külje all laiuvas suures metsas (Forêt de Soignes) 3päevajooks. Ideaalne treeningpaik, käisin jalutamas.

Loe kommentaare (3)

Tagasi

olle (at) server.ee