Hooaeg algas

19.04.2011

Nüüd on päris selge, et projekt Sotši sai minu jaoks rohelise tule. Laupäevane B-finaali võit kivikõvas konkurentsis räägib enda eest. Jutt käib muidugi Kääriku 100 m suusasprindist. Ausa mängu huvides tuleb siiski nentida, et nagu juuresolevalt pildilt näha, võis Kristjan Kais minust siiski natuke ees olla (üksiti tundub, et oleme triatloni-Priiduga samast võimlemisrühmast). Aga sellest pole midagi! Jube palju oleks oodata, et kohe hooaja esimesel stardil OM-kogemustega mehele ära suudaksin teha. Ja tõeliselt lahe vahepala oli see 2 x 100 m, tänu korraldajatele! Ning suusad läksid keldrisse tagasi kolmandat korda sel kevadel...

Suusanädalavahetus mahtus kahe o-nädalavahetuse vahele. Enne olid võistlused Lätis, selle nädala lõpus on kolm starti Soomes. Lätis läks üks jooks normaalselt ja teine ebanormaalselt. Esimesel päeval oli kõik selge (kui välja jätta sisuliselt 1 m kõrgusjoon, millega kaardistatud oli), kuid teise päeva rajal oli väga libedaid kohti, kus ma ka eksisin päris rammusalt. Lisaks sai soodes nautida põlvini ulatunud jäist vett. Suvel oleks sellist jahutust vaja. Kaardid: 1. päev, 2. päev. Tulemused.

Hetkel on mul käsil kolmas IHT-nädal ("mäestikutreening"). Kui esimene andis väga hea tagasiside, siis teine läks kuidagi raskeks. Võimalik, et kombinatsioon tugevamatest trennidest, Läti võistlustest ja hingatud hõredast õhust oli kehale liiast. Sel nädalal olen end taas hästi tundnud. Püüan end jälgida ja mitte üle pingutada. Triatleet Priit Ailt teeb praegu samuti IHT-tsüklit läbi ja andis sellest oma blogis ka hea ülevaate. Tartu kandi inimesed saavad praegu küsida-proovida. Soovitan!

Soomes jooksen järgnevad võistlused:
R 22.04 Billnäsin keskimatka, lühirada
L 23.04 FinnSpring, tavarada
P 24.04 FinnSpring, teade

Foto Aldo Luud, Õhtulehe galerii.

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee