Balti MV: 2 kulda

26.05.2010

Baltikad peetud ja Selgise on nähtud. Täitsa tore oli! Praegu tundub, et enamus kohti jäid terveks, kuigi mets tegi endast oleneva, et sportlased korralikult ära lõhkuda. Kaks kuldmedalit tundub ka enam-vähem maksimumina… Et lõpuni rahule jääda, võinuks tavaraja joosta ühtlasemalt ning teate võita ilma väikse õnne abita.

Balti MV tavarada

Jagasin võistluse etapid kolmele tasemele:
A) OK
B) Saaks paremini (väike kaar, rütm takerdub, küsitav teevalik vms)
C) Viga

1. C (+24" parimale) Lugesin künkad valesti;
2. B (+43") Pikk etapp. Etapi keskel muutsin plaani ja võtsin suurema ringi, st kahjuks aeglasema variandi;
3. C (+12") Kaart muutub, ajan sood ja tihnikud sassi;
4. B (+22") Hea etapp, välja arvatud alguses läbi tihniku minek;
5. A (-37") Õnnestub: liigun plaani järgi, kuigi alati ei tea, kus olen;
6. B (+13") Halb väljajooks, paremale;
7. A (+00") Transpordi etapp, loen rada ette;
8. C (+29") Lõpuosas kaob kontakt kaardiga, reljeef vajub laiali;
9. B (+11") Halb väljajooks, paremale;
10. A (+06") Sujub, lõpus on küsimaärgid õhus, aga KP tuleb;
11. A (+18") Ilusat metsa ka, kõik on selge ja lihtne;
12. C (+1'16") Suur viga. Ei saa kaardist aru ja tunnen natuke langujoontest puudust. Teen samastamisvea;
13. A (-19") Selgise õigustab oma nime, normaalne;
14. C (+24") Jään teerajal magama ja jooksen liiga kaugele;
15. A (+02") Jook etapil, sel korral ei pea ise topsi täitma;
16. A (-24") Näen kohe, et see etapp on minu;
17. A (+05") Selge, suur reljeef, ei ole raske;
18. B (+03") Väike S. Etapil paremale, lõpus vasakule;
19. B (+11") Halb väljajooks, paremale;

C: Vigu kokku ligikaudu 2:30-3:00. Suurim 1:00-1:15
B: Saaks paremini: u 1:30

Selgisel on lihtne finišis veetops lauale põrutada ja raiuda: “10 minti käru, raudselt!” Sel maastikul on vigade kokkuarvutamine lõputu teema. Nö ideaalne jooks on õnnemäng – võimatu on vältida takistusi, mida pole ette näha. Ideaalne jooks sel maastikul pole kõikide vigade, sh viie- ja kümnesekundiliste vääratuste, ärahoidmine nagu nt nädal varem Kantsil, vaid pigem minutist (poolest minutist?) algavate vigadeta jooks. Mets surub peale enda tahtmise ja paarkümmend sekundit võib kaduda väga lihtsalt. Ja sama lihtsalt tuleb mõnest teisest kohast see aeg tagasi. See loomulikult ei tähenda, et täiuslikkusest unistada ei võiks…

Otepää EM-pronksi vääriliseks jooksuks pidanuks ma 3-4 minutit ajast maha saama (mõeldes o-tehnikale ja enda agressiivsusele tuulemurrus). Hea on see, et see polnudki võimatu, kuigi vormi ei saa samaväärseks pidada. Ja rada võinuks ka veerand tundi pikem olla, et andnuks õige tavaraja tunde. Viimased 15 minutit tekitavad tihti suuremaid vahesid kui esimesed 80.

Teatejooks: viimane punkt!

Sain metsa kolmandana, umbes minut pärast Leedut. Olin kindel, et Leedu on püütav, kuigi pilk rajale ütles, et meile on tehtud allahindlust. Tee-etapid, punktid pandud ilusatesse kohtadesse. Hakati vist võistlejate kisa kartma. Teisest punktist jooksime Jürgeniga koos välja, tema otse põhjasuunas, mina kallutasin enda arvates ilusama metsa ja sihi suunas. Kui tee peale jõudsin, oli Jürgen kaugel ees, paarkümmend sekundit vähemalt. Lisaks tegin väikse haagi keset etappi viiendasse. Gvildyse püüdmine muutus ebatõenäolisemaks. Viimaks, enne vaate-KP-d, anti meile lõik õiget Selgise metsa ka ja siin tegi leedukas vajaliku vääratuse. 7. punktis olimegi koos.

Edasi langes tempo tunduvalt. Konkurendi selge soov oli lasta minul vedada, et siis oma välkkiirete jalgade lõpus asjad enda kasuks otsustada. Kolm etappi liikusime nii, et see tundus kõndimisena. Ma arvasin, et see pole hea, kui meile keegi järele peaks jõudma ja pikema lõigu keskel (11. KP) tõstsin tempot ja tegin variandi, mida ma üksi joostes poleks võtnud. Midagi ei muutunud, Gvildysega kohtusime taas natuke enne punkti. Tagant kolmandas olime samuti koos. Enne eelviimast andsin initsiatiivi tagasi talle ja nägin, et ta kaldub natuke vasakule, mis sobis mulle suurepäraselt. Võtsin eelviimase esimesena, paar sekundit enne leedukat. Arvasin, et see on õige positsioon võistluse võitmiseks:

Nüüd ainult sajaga mäest alla ja olen esimesena kodus! Viimane on eilsega sama. Torman umbsuunas ja nii kiiresti, kui suudan. Aga jooksen tuulemurdu ja tunnen, et leedukas on mul hetkega sabas. Üle liini, mets on parem, lenda nüüd! Tuld, tuld, tuld! Kaldun pisut vasakule ja takerdun tihedamasse kohta. Leedukas on kümmekond meetrit paremal leidnud kiirtee ja lendab nagu nool. Tõmban talle sappa ja saan endal ka uuesti täishoo üles. Maksimum on sees ja nüüd on leedukal edu. Kas tõesti suudan niimoodi ära kaotada!? Finišitähistuse kollane lint paistab risti ees, finiš on paremal, järelikult on punkt vasakul. Kuidas me nii palju paremale saime kalduda? Ei suuda midagi rohkem mõelda, peas vasardab ainult “järele talle!” Jõuame tähistuse äärde, pööre vasakule, tuld! Tõstan pilgu ja näen, et ees on punkt teeraja peal. Meil pidi ju metsas orvandis olema – stoppppppp! Vale punkt, vale tähistus! Ümberpöörd ja tagasi. Nüüd on minul edu ja olen kindel, et enam ta mind ei võida. Huh, see läks küll õnneks! Meie viimane paistab, võtan ära, keeran finiši poole ja näen et hea töö teinud Peeter ja Andreas on rahul. Võit tuli!

Kahetised tunded on. Võita on väga tore, aga ma oleks selle võidu peaaegu maha mänginud. Võitsin ju lõpuks sellega, et rahvavõistluse tähistus ajas Gvildysel pea segamini. Ja kuigi mul endal oli kaart viimaseni ilusti loetud, ununes see info pingelises situatsioonis hetkeks täiesti ära. Kollane lint, tuld! Ei tohi unustada, et tegu on orienteerumisvõistlusega ja orienteeruda tuleb viimase punktini. Ankruvahetuse jooksja peaks loomulikult viimase punkti enne startimist ära vaatama, aga kuna korraldaja oli sinnasuunas liikumist lintidega piiranud, siis seda piirangut austades jätsin stardi eel viimase juures käimata.

Tore on. EM-ile ma ei lähe ja saan selle asemel hoopis rahulikult treenima asuda.

Olge terved!

Pildil kütavad Annika ja Kirti leedulannale sauna kuumaks. Foto Metsamoori lehelt: Galerii

Tavarada

Kaart, I osa

Kaart, II osa

Tulemused

Teatejooks

Tulemused

Kaart

Loe kommentaare (0)

Tagasi

olle (at) server.ee