Nädalavahetus Soomes

28.04.2011

Võistlused Soomes läksid sama mustri järgi nagu kaks nädalat varem Lätis. Üks päev õnnestus, teine mitte. Reedesel lühirajal olin teine, laupäevasel tavarajal 18. ning teatejooksul jäi üldse startimata. Jääb jätkuvalt selgusetuks, miks joosta halvasti, kui pole üleliia keeruline joosta hästi…

Reede, Billnäsin keskimatka. Tegin korraliku jooksu, kuid kevadise tava kohaselt sekkus muidu heasse rütmi ka üks suur, umbes minutine viga. Lauri Sild seadis võistluste võitmiseks lati päris kõrgele. Pidanuksin hakkama saama ilma nimetatud veata ning jooksma veel umbes 0,6 % kiiremini, et võita. Nüüd siis teine koht. Vähemalt H21 A finišiprotokolli üle pole Deltal põhjust nuriseda. Tulemused, kaart.

Laupäev, FinnSpring tavarada. Tehniline maastik, tehniline rada, osati väga halb joostavus - sobiv ülesanne! Siiski ei teinud ma seda, mida oskan. Kui paar viga välja arvata, siis esimesed 70 minutit läksid hästi. Joosta jäi raja lihtsam lõpuosa, kui olin 18. KPs Vesa Taanilaga võrdse vaheajaga. Sealt tuli tema finišisse 19 minutiga ja oli 7. Mina jooksin lõpu 23 minutiga ja olin 18. Tehtud suunavigade põhjus võib olla ühes muutuses, mille olen selle hooaja eel teinud. Eesmärk on muidugi joosta täpsemalt, aga ümberõppimise algusjärgus võivad ju tulemused hoopis halvemaks minna. See on mitmete asjadega nii. Pole hullu. Muu: 17 kraadi tundus päris sooja ilmana. Stardis hukkasin hooaja esimese sääse (hakkab pihta!), kes mu käe peal oli otsustanud puurima asuda. Tulemused, kaart S - 18. KP, kaart 19. KP - F.

Pühapäevane FinnSpringi teatejooks jäi jooksmata. Eelmise päeva teises KPs tehtud tugev kivipallilöök varbaga vastu kivi põjustas varba paistetuse ja kõva valu. Oli väike kahtlus, et midagi läks varbas katki. Röntgen murdu õnneks ei tuvastanud, kuid paariks päevaks tuli jooksmisest loobuda. Kokkuvõtvalt võin algusega Soomes igal juhul rahul olla. Olen mõnel kevadel olnud hoopis halvemas seisus. Füüsiline seisund on kindlasti paranenud, kui võrrelda Portugali laagris peetud võistlustega. Samas tekitab rahulolematust see, et olen hakanud tehniliselt jooksma allapool taset, mida pean enda jaoks normaalseks.

Jätkan sel nädalal IHTga. Käib neljas nädal mägedes ja tunda on päris mõnusat arengut hõreda õhuga harjutmisel. Nädala kroonib aasta esimene suurteade, Stockholmi külje all joostav 10mila. Deltal on sedapuhku välja panna väga tugev võistkond ja positiivsest ootusärevusest puudust pole!

Pildil (Pekka Luoma) Lauri Sild esimest korda Delta särgis ja teel esimese võidu poole.